Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik a mi világunkkal...

Létezik a mi világunkkal párhuzamos univerzum?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 14:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Ma 15:40, abból a filozófiából indulsz ki, hogy minden előre meghatározott. Pedig Heisemberg óta ez a hit erősen meg kellett, hogy inogjon, és én nem is fogadom el. Persze nagyon mélyen, sok-sok dimenziót tekintve lehet hogy mégis minden determinált, a lényeg, hogy a tudomány mai álláspontja szerint ez nincs így. Ma 15:28 voltam.
2011. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

16:20

A tudomány mai álláspontja szerint nincsenek is ilyen párhuzamos világok, ez csak sci-fi.


Amúgy nem abból indultam ki, hogy minden előre el van rendelve, hanem egy másik világ, ami teljesen ugyan onnan indul mint ez, muszáj, hogy ide jusson el.

2011. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

15:19

"A tudomány mai álláspontja szerint nincsenek is ilyen párhuzamos világok, ez csak sci-fi."


Nem. A tudomány mai állása szerint nem tudjuk eldönteni, hogy vannak-e. De használják, ugyanis ez az egyik fajta leírása a jelenségeknek, tehát hipotézisként működik a dolog. És éppen ezért a tudomány nem zárja ezt ki.


"Amúgy nem abból indultam ki, hogy minden előre el van rendelve, hanem egy másik világ, ami teljesen ugyan onnan indul mint ez, muszáj, hogy ide jusson el."


Pedig ha megfigyeled, a két állításod azonos. Hiszen gondold végig, a te állításod szerint az ősrobbanásból következik, hogy én most ide írok. És szerinted csak a kezdeti feltételen múlik (vagyis hogy az ősrobbanás hogyan zajlott le) a jelen állapot. Pedig a tudomány mai állása szerint ez nem igaz, mert az eseményeket minden egyes pillanatban úgymond véletlenszerűen lehet létrehozni, és emiatt nem kiszámítható a jövő. Ha csak a kezdeti feltételen múlna a dolog, akkor - mivel a kezdeti feltétel már adott - minden előre kiszámítható lenne. Na pont ezt tagadják a mai fizikusok, legalábbis többségük. De mivel nem csak a kezdeti feltételen múlik a jelen állapot, ezért lehet értelme a párhuzamos világoknak. :)

2011. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%

Figyelem az alábbiakat én képzelem, vagy mások képzelik

gondolatátvitellel (ez a legesélyesebb), mivel kezdek rájönni a cáfolatra, azaz ezt egy lény képzeli, aminek

a gondolatához hozzáférünk:


Képzelgés is lehet párhuzamos világok észlelése. Kétféle lehet: féreglyukon keresztüli vagy atomi hullámhossz. Mindkettő akkor lehetséges, ha túlszívják a vákumot egy üveg injekciós tűben amit betettek a röntgenbe. Ennek észleléséhez a testedben antenna kell, hogy legyen.


Az atomi hullámhossz lényege, hogy esetleg tapintható a másik lény, tárgy, esetleg észrevehető, mint a doom-ban

a láthatatlanság, neki tudsz menni, de átlátsz rajta.

(austinok - agy rátapadva a falra színes pulykafarokkal)


féreglyukbéli: az idő visszatekeredik visszaérkezéskor,

még bizonyítani sem tudnád.


Úgynevezett központi bolond (lénytípus) képzelheti be őket, amit mi is észlelhetünk, kb a Duke Nukem Commander-éhez hasonlít, csak ül és a bőrében tárolja az

információkat.


Egyik ehhez hasonló lehet Einstein, aki olyan erősen képzeli ezeket a képleteket, hogy az egész világ látja,

talán sorozatban kapcsolt agyakról lehet szó Einstein óta

vagy még régebben. Jó eséllyel minden emberi tudat a központi bolond bőrében van, ezáltal mindeki össze van kapcsolva. Elképzelhető, hogy az egész világegyetem egy speciális képzelgés, sőt hallottam olyanról, hogy valaki

bolygón való életet képzel be. A belső földet agyműtét

közben szokták beképzelni, legutoljára óriási transzformátor mellett haladtam el, amikor is azt képzeltem be, hogy lenyílik az autópálya alja a völgy

közepén és alagútban áthaladok a föld belső oldalára, majd

onnan rövid úton Jeruzsálembe érkezek, ahol régi házak vannak a domb oldalán, és bárányok legelnek.

Ha más is látta, akkor nem én, hanem a központi bolond képzelheti be.


Vannak olyan dimenziók, ahol azt képzelik, hogy a sündisznó össze tud gömbölyödni és tud repülni, sőt belőle

egész kicsi ravasz lény lesz később, ami akár az agyadat is megműti, mert némileg steril. Minden sünpálcika agy,

avagy ha összeérinted őket, akkor az is tud repülni, tehát képzeled. Sün vezérli a Gripent számítógép helyett,

mert hibatűrőbb, meg ugye idegsejtként működik. Hát ez is

meredek.


Máshol Csillagok Háborúja van, akkor képzelik be és látják

a csillagrombolót, ha véletlenül behúzott kézifékkel indulnak útnak.


Mások dinoszauroszokra emlékeznek mint hatalmas hullaevőkre, amiben másik dimenzió van és laknak benne.


Valami másik agyból kérdezhetjük le. Állítólag ilyen a

lányok külseje is. Olyan híresztelések vannak, miszerint

csak megmondanak dolgokat a központi bolondnak, hogy hogy

nézzen ki. Avagy augmented reality. Amiket nem tudnak

gyártani: autók csapágyai, nagynyomású titáncsövek,

pneumatika és hidraulika (az erőgép ezért vicc).


Avagy ez egy szimulált jóléti világ, avagy a bolondokháza,

ahol kukukkok, sünök és austinok lógnak a falakon, és

bolondok generálják a bútorokat úgy, hogy elhiszed.

2013. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
tök jó. innen vársz választ arra, amiben a kozmológusok is csak találgatnak. eddig semmi sem bizonyítja, de semmilyen ismert természettörvény sem tiltja a létezés(üke)t.
2015. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Stone88 válasza:

Lehet egy olyan dolog, hogy minden egyes csillag, amit csak látsz éjjel, minden csillag, minden amit a teleszkópjaink látnak, az mindegyik a mi csillagunk, vagy a Mi naprendszerünk részei. Csak éppen másik időben. Vagy más dimenzióban.

Két lehetőség létezik: vagy egyedül vagyunk az Univerzumban, vagy nem. Mindkettő egyformán félelmetes.

Arthur C. Clarke

2016. ápr. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!