Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek elképzelhető hogy...

Szerintetek elképzelhető hogy amit álmodunk az megtörténik az egyik párhuzamos univerzumban lévő énünkel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadjuk a párhuzamos univerzumok létezésének lehetőségét, ahol minden ugyanaz, de mégis más, mint itt, akkor elképzelhető.
2011. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Csak azért mert létezhetnek még nem feltétlen jelenti azt is, hogy emiatt nekünk van valamiféle kapcsolatunk a másik önmagunkkal és "őt" is átéljük.

Szóval szerintem ha feltételezzük is, hogy vannak és ott minden ugyan az mint itt és mi is élünk ott, attól még nincs egy kapocs ami ilyesmit lehetővé tenne.

2011. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha létezik egy másik énünk, akkor van kapocs is szerintem. De nem azt mondtam, hogy biztosan, hanem azt, hogy ha ezek a lehetőségek fennállnak, akkor elképzehető.
2011. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Érdekes feltevés, én is gondoltam már erre, kíváncsi lennék, hogy akivel álmodtam / családtag, barát, stb. / ő is átélte-e velem együtt azt, amit én. Pl. valami közös utazás, vásárlás, bármi.

Persze, a tudományos magyarázat általában az álmokról az, hogy az agy alvás közben is "üzemel", a velünk történt eseményeket és a tudatalattit jeleníti meg Szimbólumok, félelmek, vágyak /. Sok álmoskönyv jelent már meg, megpróbálnak mindenfélét belemagyarázni a különböző álmokba.

Elgondolkodtató téma ez, és én nem vetem el egyik lehetőséget sem.

2011. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Ez baromsag.
2011. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen de szerintem nincs kapocs. A párhuzamos univerzumokban minden lehetséges csak a fizika törvényeit kell betartanunk. Az is lehet hogy egyes univerzumokban teljesen mások a fizika törvényei. Az elméleti fizikusok három fajta párhuzamos univerzumot különböztetnek meg az egyik ami a mi univerzumunkban van de olyan messze hogy a fény már nem ér el idáig de ez csak akkor lehetséges ha az univerzumunk szinte már végtelen méretű. A második típus az ami nem a mi terünkben van vagyis egy másik univerzum a multiverzum elmélet szerint hatalmas számú univerzum létezik talán végtelen.


A harmadik típus amitől csak milliméterek választanak el de nem látjuk őket mert rejtett dimenziókba vannak.

2011. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha léteznek is más dimenziók, biztosan nem az történik ott, amit Te álmod. Az csak a Te agyadban létezik. Én pl. egész furcsákat is álmodok néha és nincs az a fizika, ami azokat lehetővé tenné. Egyébként azért álmodunk furcsákat, mert az agynak az a része, ami a logikáért, racionalitásért felelős "ki van kapcsolva".
2012. szept. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

érdekes és van is valós alapja.

ha belegondolok, nem is tufom álmomban lehúnyni a szemhéjamat... ha nem asztráltestem lenne hanem az agyam képzelgése, akkor azt ott simán meg tudnám tenni.

mellesleg történtek olyan tőlem független, ijesztő dolgok is ami párhuzamba vonható az álomvilágomban történtekkel, hogy azt csak ezzel az elmélettel lehet megmagyarázni. ha érdekel , prviviben megírom, csak üzen ennyit a priviben: "Füzesabony" :))

2014. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is tudom... Tegnap azt álmodtam, hogy egy sárkány szerű nőstény humanoid életformával szeretkeztem, ha ez egy másik univerzumban lévő énemmel megtörtént volna az nagyon király lenne. :)
2021. dec. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!