Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért és mit jelent, hogy a...

Miért és mit jelent, hogy a feketelyuk sűrűsége végtelen?! Van olyan dolog ami végtelen? Érem ez alatt az univerzumban létrejött idő fogalmát is.

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Planck sűrűségű kvantumhabbá omlik össze benne az anyag.

Így nincsenek "problémás" végtelenek.

2011. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az mit jelent ?:D
2011. júl. 7. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért végtelen, mert minden anyag (sűrűség) ami a közvetlen közelébe kerül, elnyeli. Hogy hova kerül az anyag ezután, arra csak elméletek vannak.

Az idő pedig véleményem szerint véges, ugyanúgy ahogy a tér. Ha igazak a feltevések, és egy ősrobbanásból indult ki minden és a robbanás hatására gömb alakban tágul az univerzum, beleértve az időt és a teret is, akkor valahol vége kell, hogy legyen. Gondolj bele, hogy elindulsz egy irányba a térben nagyon sokáig, egyszer el kell érned azt a határt ahol jelenleg tart az univerzum tágulása. Más kérdés, hogy lehet ezt a sebességet elérni. Tehát ha 13,7 milliárd éve volt az ősrobbanás, akkor a tágulás sebességének ismeretében meghatározhatjuk az univerzum jelenlegi helyzetének a sugarát. De ez csak az én elméletem.

2011. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de csak tágul valamiben az univerzum, nem lehet hogy a tágulás előtt ne lett volna/lenne valami. Hiszen ha mondjuk most kb 14 milliár évnél tart a tágulás, ott pl nem ütközhet falba. Biztosan van azon túl is valami. Ha majd visszaomlik önmagába, az sem azért lesz mert valami határ nem engedné tovább tágulni. Szerintem végtelenül nagy az a tér amiben elhelyezkedik, de erről semmi infónk nincs, és szerintem nem is lehet soha, ahogy a feketelyuk belsejéről sem, hogy mi lesz azokkal a dolgokkal amit beszippant. Feltevések lehetnek, de tények nem hiszem hogy hamarosan lesznek arról, hogy mi van benne, esetleg azon túl.
2011. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
AZ ismert világegyetem nem 800 billiárd fényéves ?! Akkor meg mi ez a 14 milliárd év ?
2011. júl. 7. 23:18
 6/8 anonim ***** válasza:
elvileg a keletkezésének az ideje
2011. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fényév az a távolság amit a fény 1 év alatt megtesz, a 14 milliárd év meg evidens h időt jelent.
2011. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fekete lyuk sűrűsége nem végtelen. Planck méret nagyságrendbe omlik össze, és 3 összekapcsolódott húr alkotja, amelyek így véges méretűek. Ehhez tapad a többi húr is, ami beleesik.


A világegyetem tömege és térfogata is véges. Végtelen a benne húzható egyenes - de csak úgy, hogy sehol sincs egy határ, ahol meg kellene állni. Olyan, mint egy lufi, ahol ha elkezded húzni az egyenesed, szépen körbeér, majd folytathatod tovább.


A világegyetem tágulásának nincsen külső korlátja sem, mert nem térben tágul, hanem a semmiben.

Ha abbamarad a tágulás, az sem külső hatásra lesz.

2011. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!