Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Star Wars tényleg hatott a...

A Star Wars tényleg hatott a technika/haditechnika fejlődésére?

Figyelt kérdés
És szerintetek fognak valaha olyan gépek rendszerbe állni mint a Csillagok Háborújában? Teszem azt lézerpuskák, Lépegetők..stb

2011. okt. 21. 20:23
1 2
 1/19 WorfHadnagy válasza:
52%
Remélem, nem.
2011. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Hát én egy fénykardnak például nagyon örülnék :P


Amúgy én a Star Trekről tudom hogy annak idején a mobiltelefonok ötlete onnan jött. A Star Wars-szal kapcsolatban konkrétan nem tudok ilyen találmányokról.

2011. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, hogy a csillagháborús tervnek van-e köze a filmhez, de nem kizárt. Lézerpuskákkal az a gond, hogy a szükséges energiát nem lehet hatékonyan, kis helyen tárolni. A lépegetők meg egy vicc, nem is értem, mire jó. :)
2011. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Én is a star trek-ről hallottam, hogy az mp3-as fájlformátum ötlete a film hatására született meg.
2011. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 asmosys ***** válasza:
0%

A film alapján nem igazán mérhető jelentős fejlődés, annak kapcsán viszont számtalan technikai újítást ismerhetett meg a világ. Ezek persze megszülettek volna más filmek kapcsán is, de Lucas nyilván hozzájárult hogy ezek mihamarabb megszülessenek.


Star Wars IV 1977 Első Dolby Stereo


Star Wars V 1980 Már használtak photoshopot aminek fejlesztésében az ILM-nek komoly szerepe volt. Ráadásul ez volt az első film amihez 5.1 surround hangzás készült.


Star Wars I Első Dolby Digital Surround EX hangsáv. Digitális kamerák néhány jelenetben.

Amit a Star Wars II már teljes egészében használt. Bár az első ilyen film a Vidocq volt.


Lucas cége csinálta az első teljesen digitális szereplőt. / Draco Sárkányszív 1996/


Ráadásnak ez film volt ami kapcsán a merchandise iparrá nőtte ki magát.


Ha valami még beugrik szólok. :)

2011. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
olyan lézerfegyverrel sose fogunk találkozni, mint a star warsban, mivel a lézer gyakorlatilag egy erős fénynyaláb, ami folyamatosan sugároz egy pontban, de a filmben úgy lőtték ki mint a golyót és még így is lassabban ment mint egy golyó. A fénykardot meg el lehet felejteni, a lézer nem fog megállni a levegőben. A lépegetőket viszont megcsinálhatják, persze nem akkorát mint az at-st, inkább úgy képzeld el mint egy két lábon járó tankot :)
2011. okt. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
A lépegetők azért lépegetők mert akkora hatalmas súlyt amekkora abban van(fegyverek,motor,egyéb felszerelések) már nem lehetne lánctalpra tenni. A 2 lábú lépegetők pedig azért lesznek hasznosak ha lesznek mivel magasak ezáltal jól belátják a területet, mozgékonyak és elvileg fürgébbek lesznek hiszen járkálnak, mint egy tank.
2011. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Sikoltó ***** válasza:
0%

Lépegető sose lesz


a lépegető súlya akkora lenne mint egy tank viszont egy nagy lánctalp helyett a súly két talpon oszlana el, lelpéne a vetonról egy at-at elsűlyedne mint a titanic.

A másik az árfekvés egy lépegető árából kijönne 30 ugyan olyan fegyverzetü tank. de még egy helikopter is olcsóbb lenne.


A starwars nem produkált semmi újítást, lévén semmi új ötlet nem volt benne, máshonann ollózott össze ötleteket lukaszék. Ami a filmben megjelenik mind volt már egy-egy korábbi fimben/rajzfilmben/regényben. még a lézerkard se az ő ötlete volt.


Tehát a lépegető, lézerkard, stb dizájnos filmes trükk, és nem is lesz több. Persze lesz lépegető ha egyszer rászán valaki elgé pénzt de sose lesz katonai eszköz (eleve a magasság maitt egy tankot lehet álcázni egy lépegetőt nem, márpedig ez az ALAPelvárás a hadászatban!)

2011. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Sikoltó ***** válasza:

A fürgeség emg hülyeség, a kerék mindig gyrsabb mint a láb a kisebb surlódás miatt. Egy lépegető hogy elérjen 30km/h-t kb 10x annyi energiát emésztene fel mint a lánctalp. Ezért egy tank is gyorsabb lenne mint egy lépegető, másrészt egy bizonyos sebesség felett a lépegető vagy szétrászná a legénységet vagdalthussá vagy olyan erővel csapná a talpat a talajra h elsűlyedne 1m mégyre, képzeld el hogy te egy bmw x5ös motorjával meg 30cm acéllal körbevéve milyen goyrsan rohangálnál. Triciklin még talán el bírnád mozgatni.


A terepjáróképesség is a lánctalp felé szól. A láb jó erdőben. Sáron, dombon, betonon a lánctalp jobb, az erdőben meg elmegy a modern tank (egy 2. VH-s Magyar Turán is képesvolt kidönteni egy 30cm vastagságú fát és azóta nem kicsit fejlődött a technika)


A sebességről annyit h a B-1 páncélvadász 105km/h, Leopard2 70km/h ennél nagyobb sebesség ételmetlen lenne harci körülményke között, a felderítés és az utászok haladása még ezt se tudja követni hosszú távon

2011. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A Halálbolygó mondjuk nem rossz ötlet, valljátok be! Én egy olyannak örülnék :D Meg az űr-vadászrepülőgépek is patentek lennének :D Meg persze, amiket a Kereskedelmi Szövetség alkalmazott droidokat, bár akkor meg nem lenne szükség katonákra, szval az nem lenne vmi jó ötlet, de "segédkatonáknak" jól jönnének mondjuk a halál droidok. Összegezve: Halálbolygó majd évezredek múlva, de az űr-vadászrepülőgépekre és a halál droidokra véleményem szerint nem kell sokat várni :)
2011. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!