Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Star Wars tényleg hatott a...

A Star Wars tényleg hatott a technika/haditechnika fejlődésére?

Figyelt kérdés
És szerintetek fognak valaha olyan gépek rendszerbe állni mint a Csillagok Háborújában? Teszem azt lézerpuskák, Lépegetők..stb

2011. okt. 21. 20:23
1 2
 11/19 anonim válasza:
Egyébként ha néztétek volna a Sci-fi tudomány tegnapi adását a Discovery Science-n, ott egy lézerkard megépítését terveztek, meg is volt hozzá (majdnem) minden kütyü, a lézert plazma biztosította volna, viszont annyira kicsit és erős áramforrást nem tudtak találni ami egy nyélbe bele férne. Azt mondták hogy egy 10 év és valószínű lesz egy lézerkard elkészítése.
2011. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Énszerintem lehet sok fegyver a filmből mai szemmel elképzelhetetlen, de ki tudja? Lehet 500 vagy 1000 év múlva már lesznek ilyen fegyverek.
2011. nov. 6. 22:02
 13/19 hollófernyiges ***** válasza:
0%
Tele van abszurditásokkal az a film (már az idegen lényeken meg a varázsErőn túl). A csaták úgy folynak mint a 18. században, sorban felállnak a katonák és lőnek egymásra kézifegyverrel +egy kis tüzérség. Nincs fedezékkeresés, nincs légierő, a kézifegyverük kb olyan hatékony mint egy Mauser a francia-porosz háborúból. Egyetlen géppisztollyal szét lehetne szívatni az összes lézerhárítós Jedit.
2012. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát azért utolsó néz meg jobban a filmet akkor!
2012. márc. 2. 22:16
 15/19 anonim válasza:
Tényleg nem.
2012. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%
A sarwars egy gagyi scifi, semmi köze nincsen a tudományhoz
2012. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
48%

Ha a jövő kicsit reálisabb lefestése érdekel, akkor mindenképp a Star Trek-ben érdemes nézegetni. Korábbi kommentelők már leírták, hogy a mobiltelefon ötlete is innen jöhetett, én pedig hozzátenném még mondjuk kedvenc apple productunk, az iPad erős hajazását a sorozatban látható sima "pad"-ekre.:)

A jövőre tekintve pedig, én elképzelhetőnek tartok egy transzportert, illetve mondjuk egy számítógép-vezérlésű hologramot. Ha jól tudom egy fizikus írt is egy könyvet a "Star Trek fizikája" címmel, amiben leírja, hogy van realitás a sorozatokban.

2012. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nem olvastam el a hozzászólásokat. Hatott igen! De nem úgy hatott, hogy lépegetőket fognak csinálni. Ha belegondolsz egy lépegetőnek nem sok értelme van. Lézerfegyvereket már fejlesztik, dolgoznak rajta kutatók és tudósok. De lehet levagyok maradva kicsit és már azóta kifejlesztették.
2012. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem sar wars hanem Star Wars és egyáltalán nem a gagyi kategória!
2012. márc. 3. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!