Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudomány bizonyítja vagy...

A tudomány bizonyítja vagy csak hiszi, hogy csak anyag van?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 08:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

21:50-es: Színtiszta tudásszomjból. Ugyanezt a kérdést bármi kapcsán fel lehetne tenni: miért kéne bárminek is utánajárni, miért nem elég annyi, hogy az jó? Hát azért, mert ennyi erővel vissza is mászhatnánk a fákra. A tudásszomj az egyik legnemesebb hajtóerő a fejlődésre. :)

Nem az a cél tehát, hogy ELismertessük az igazságot, hanem az, hogy MEGismerhessük. Lényeges különbség. :)



11:14-es: Egyrészt lásd fent, másrészt meg tény, hogy a tökéletesség nem elérhető, de a végtelenségig közelíthető, és az egész emberi ismeretszerzés nem is szól semmi másról, mint pontosan erről. :)

Próbálkozni lehet és kell is, az visz előre; a részeredmények is érdekesek, és sokat is érnek. :)

2009. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Uram Atyám. A kedvenc témám. Először is rossz az alapkérdés...a kérdező tájékozatlanságából fakad. (nem fikázom, ne tessék megsértődni, ez nem azt jelenti h hülye). Ha már a műszereknél is jártunk, ugye például volnának hullámok is. Ugye , amikor zenét hallgatunk, akkor nem hangszereket eszünk, tehát ott van pl a muzsika, ami kutya dolog, hiszen anyagi is meg nem is. Hullámokat használ a zenész meg frekvenciákat. Maguk a nagy parafenoménok dumálnak mindenféle sugarakról sok, de a 4.es fizikakönyvvel már problémáik vannak. Az tele van olyan buta földhözragadt dolgokkal, mint az elektromosság icipici fénytan, mágnesesség..stb. Racionális vagyok. Hozzám vágják hogy földhözragadt. Igen, nem szállok az egekben, mint az a 8 éves japcsi fiú, aki azt hitte hogy a sugaraival tud repülni. Nem tudott, viszont hagyott maga után 30 kiló löncshúst a felhőkarcoló tövében. Lehet hogy egy kicsit túlzásba vitte az okkult fszságokat, persze nem egy ilyen eset volt már,pl akadt aki energiát nyerni a konnektorból...ha hitt volna a földhözragadt fizikakönyvnek nem halt volna vele az is, aki ki akarta rángatni az áramkörből..ilyen egy igazi fogyasztó:) hinni a meséknek, amit az bulvár nyomat. Jahhh és a kedvencem, a magyar napfény evő család. Neeeem neeem. Bizony, ezek a csúnya gonosz tudósok valamiért eltakarják az igazságot....Jobb lenne, ha a gyerekeket az iskolában inkább pirokinézisre, gondolatolvasásra, esetleg kezdésként seprűnrepülésre, későbbiekben felhőkarcolóról zuhanórepülni tanítanánk ugye? Azok a csúnya tudósok készítettek egy mégcsúnyább szerkezetet, a számítógépet, amin tudnak írogatni a kedves hívő barátaink is. Hálából, persze ezen a gépen keresztül szapulják őket....Elnézést egy kicsit elkalandoztam... Nos Ami biztos. Anyag, hullám van, a frekvenciák pedig kimeríthetetlenek, ez az alapja a dimenzióelméletnek is. Minden energia része. Minden mozog, forog rezeg molekuláris szinten is. Van e más? Lehet. Mellesleg kedves kérdező, tudomány nem csinál semmit, mivel egy fogalom. A tudósok pedig nem hisznek, és igen bizonyítják amit tudnak, a többi találgatás részükről is. Hívő barátaink viszont semmit sem bizonyítanak, viszont rengeteget hisznek. És engem úton útfélen lehülyéznek, amire kifejlesztettem egy kitűnő szituációs gyakorlatot. Dohányzom sajnos, de erre egy öngyujtó tökéletesen megfelel. Fel emelem egészen az orráig, és megkérdezem tőle, hogy mi fog történni, ha én most elengedem. A válasz mindig ugyanaz volt. "leesik". Bizony. És a csattanó. HISSZÜK, vagy TUDJUK hogy leesik az öngyujtó? Talán ez a külömbség a tudomány és a hit között. Félreértés ne essék. Én is hívő vagyok valamilyen szinten. Biztosan tele vagyunk mindenféle jelenségekkel. De ha valamiről kiderül hogy lufi, akkor ne tessék haragudni a gonosz tudós bácsikra és nénikre. Elnézést, hogy így elkalandoztam minden felé, de nagyon provokatív volt a kérdésfeltevés érezni belőle a cinizmust.
2009. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre válaszolok: a tudomány nem hisz semmit, de vannak tudósok, akik azt gondolják, semmi más nem létezik, csak az elvileg megismerhető anyagi valóság, és ennek mi, emberek is részei vagyunk, nemcsak testi valónkban, hanem a lelkünk, az emlékeink, isteneink, akaratunk, erkölcsünk, stb...is. Ezt nem lehet, de nem is kell bizonyítani. Az első válaszadó jól mondta, de kissé rosszul fogalmazott. Nem azért nem kell hinnünk a szellemekkel, mert nem érzékelhetők. Számos olyan dolog van amit érzékszerveinkkel nem érzékelünk, de azért léteznek. Gondoljatok az ultrahangra, vagy az UV-sugárzásra. Úgy kellene fogalmazni inkább, hogy semmi JELE nincs annak, hogy az anyagon túl bármi más is objektíve létezne. Csak az, hogy jó sokan hisznek benne. De ettől még nem a nemlétezésüket kéne bizonyítani, hanem a létezésüket.
2009. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!