Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha ezelőtt 40 éve jártunk a...

Ha ezelőtt 40 éve jártunk a Holdon az akkori technikával, akkor azóta miért nem mentünk vissza? Bármiféle okból pl. kutatás céljából.

Figyelt kérdés
Számomra kicsit fura és érdekes, hogy a mostani "csúcstechnológiával", merthogy a telefonomba több technika van mint 10 évvel ezelőtt az egész házunkban volt, szóval hogy nincsenek a Holdon kutatóbázisok meg ilyenek. Jó értem én hogy nincs ott semmi, meg látjuk távcsővel meg minden, de akkor is.
2011. okt. 29. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert marha sokba került és nincs gyakorlati haszna.
2011. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minek? Gondolj bele, csomó üzemanyag pazarlás a semmiért.
2011. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert régen a hidegháború miatt (és a hozzá köthető agymosás miatt) az emberek elviselték az extra adókat, és a hatalmas terheket, amiket rájuk róttak az űrkutatás támogatása miatt.


Arról nem is beszélve, hogy manapság ha egyetlen ember is meghalna, az egész világ felháborodna, hogy azonnal fejezzük be az űrkutatást, mert milyen veszélyes. Régen hősi halottak lettek belőlük.

2011. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Inkább az ilyen dolgokra költenék a pénzt nem pedig háborús technikákra, meg hasonló dolgokra. Meg országok összefogásával pénzt lehetne fordítani kutatásokra meg alternatív erőforrásokra. Bár amíg olaj van ez nem megvalósítható, meg amíg egyes embereknek túl sok pénz és ezáltal hatalom van a kezében.
2011. okt. 29. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor az volt a legnagyobb dolog hogy a Holdra szállaknak, de pont most láttam egy filmet, ami egy érdekes lehetőséget tárt fel elém (ebben elmond egy lehetséges variációt, még az elején, de végig vannak benne jó információk (ritkán csípem az ilyet, de ezt még elfogadom:))


[link]


Bónusz :)


[link]

2019. márc. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon érdekelne az ilyesféle technológia, akkor azt mondanám nézd meg ezt a sorozatot, és rájössz, hogy most mivel foglalkoznak :)


Cosmos.a.space.Tíme.odyssey.s01


Azaz

Kozmosz: történetek a világegyetemről


Profin megcsinált sorozat, én most tartok a 2.résznél :)

Jól elmagyarázza a világegyetem lényegét, meg úgy mindent ami ezzel kapcsolatos

2019. márc. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!