Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy nő optimális esetben...

Egy nő optimális esetben (tehát egészséges, és fiatal) maximum hány utódnak adhat életet?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy szül egymás után 3X hármas ikreket, és máris ott a 9 gyerek, stb.

Hanem tegyük föl, hogy 18 évesen - szerintem az első gyerek megszülésére a kérdés tekintetében ideális életkor - szüli az elsőt, akkor élete végéig egészségesen hány egészséges gyermeknek adhat életet? Mennyi idő után képes regenerálódni a test, hogy egy szülés után újra teherbe essen és szüljön? Ha mindig a lehetőségből esemény lesz (máshogy nem tudom megfogalmazni), akkor összesen hány gyereket szülhet? (Nyilván ameddig mesterséges beavatkozás nélkül tart a peteérés, vagyis menstruáció)


Lehet, hogy nem ez a megfelelő kategória, ez esetben bocsánat, de nagyon érdekel a kérdés. Van erre valami tudományos magyarázat, statisztika?


2009. máj. 7. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tizennégy gyerekeset ismerek, s az újságban láttam tizennyolcgyerekes stramm anyukát.


18-48 évesig, az 30 év, ha másfél-kétévente szül valaki, 15 gyerek belefér. 18 felett nem hallottam, ha nem ikrek.

Fel is kell nevelni.

2009. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kiszámolni, hogy pontosan mennyi lehetséges. Van rá példa itthon is, hogy 20 gyerek belefért. Erről a családról készült korábban egy Kepes műsor is. Úgy rémlik, hogy van rajtuk kívül is másik család ahol hasonló számú gyerek van.


[link]

2009. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hűűh.

Egyébként tudom, hogy a kérdésem csak elméletben létezik, mert ilyen magas számoknál már bejön többszörösen az ikrek lehetősége, de inkább arra voltam kíváncsi, hogy van -e valami véges határa - mert nyilván van - annak, hogy egy nő hány gyereket tud megszülni egymásután.

De ez a 20 gyerekes család nem semmi!

2009. máj. 7. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a potenciális szaporodóképességet kiszámolhatod. Megnézed h kb. hány éves kortól hány évig menstruál egy nő, kiszámolod a peteérések számát. Egy terhességet 9 hónapnak veszel, meg mondjuk egy hónap pihenőnek:D

Persze a reális szaporodóképesség egész más:)

'97-es guiness rekordok könyvében olvastam, a rekord vmi 60-70 körül volt....de persze csomó ikerpárral. Megnéztem volna az anyukát:DD

2009. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb amiről idáig tudtak az a 69 (persze ikrek is vannak köztük) ami sztem elég durva...:S
2009. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!