Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 36 évesen 114-es iq érték milyen?

36 évesen 114-es iq érték milyen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100-as IQ értéket vesznek normálnak, de 90-110 között van az átlag. Tehát, ha valóban 114 az IQ-d, akkor picivel intelligensebb vagy az átlagnál (magasabb az IQ-d, mint az emberek kb. 80%-ának).
2011. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépe az értelmes hozzá szólást! A neten nem találtam erre konkrét válasz. Nem gondoltam volna, nem mintha ez bármit is befolyásolna, egyszerűen csak kíváncsi voltam...köszi
2011. nov. 6. 10:48
 3/24 Shai-Hulud ***** válasza:
33%

És vajon miért is nem tudtál utána nézni?


[link]


Itt sok mindent megtalálsz - még egy olyan tesztet is, ami REÁLISABB eredményt ad az interneten fellelhető marhaságoknál...


Pedro

2011. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Hát tényleg nehéz megtalálni a google segítségével:D

2011. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Smartguy86 ***** válasza:
62%
Kérdező: az IQ nem egy stabil szám. Az életkorral csökken, amennyiben nem fejleszted a képességeidet. Amúgy remélem, nem valami netes IQ teszt alapján mondod a 114-et, hanem a reális, kontrollált, időfüggő IQ teszt alapján. Ugyanis a netes tesztek semmire nem jók és főleg nem adnak reális eredményt.
2011. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, mi is jót nevetünk rajtad. Legalább kölcsönösen feldobtuk egymás napját. Egyébként ha belinkeled az oldalt, amin kitöltötted az IQ tesztet, akkor szívesen harcba szállunk veled:D
2011. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem baj! Senki nem mondta, hogy baj...a 114 sem baj. Sajnálom, hogy nem olvassátok el figyelmesen a kommentet és leragadtok a " nem találtam "-nál. Azt is oda írtam, hogy nem volt türelmem keresgélni...nem az iq számítás érdekelt, hanem, hogy a konkrét értéket hova sorolják. Mindössze kíváncsiságból kérdeztem...ehelyett kaptam egy rakás idióta választ, többek közt attól, aki a Pistikét kis betűvel, a mi van-t pedig egybe írja. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.
2011. nov. 6. 14:08
 8/24 A kérdező kommentje:
Mondta valaki, hogy a neten töltöttem ki? Egyébként meg normális választ nem adtatok, mert nem tudtok...csak oltogattok.
2011. nov. 6. 14:10
 9/24 anonim ***** válasza:

Szerinted a link mégis mi volt, ha nem normális válasz?

Azért linkeltem be, mert ott le van írva.

"Ehhez feltételezik, hogy az emberek teljesítménye a teszteken az úgynevezett normális eloszlást követi. A skálázást ezek után úgy dolgozzák ki, hogy egy adott népcsoport, amelynek IQ-tesztjéről van szó, átlagos teljesítménye 100 legyen. Az IQ egységét pedig úgy állapítják meg, hogy 15 pont legyen a szórás. Léteznek 16 illetve 24-es szórású normális eloszlást adó tesztek. Ezért önmagában nem elég azt mondani, hogy valakinek ennyi és ennyi az IQ-ja, hozzá kell tenni, hogy milyen szórású skálán."


Jah, hogy nem tudod értelmezni a "normál eloszlást"? Az talán nem az én hibám.

2011. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha VALÓBAN 114, akkor csak az emberek 13%-ának van magasabb IQ-ja, mint neked. Ez nem rossz eredmény, de nem is kimagasló. (Kár felvágni vele...)


Ahhoz, hogy bekerülj a Mensa HungarIQába, 130-as, vagy magasabb IQ szükséges. Ezt az emberiség 2%-a képes elérni.

[link]


Pedro

2011. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!