Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi okozza a színes álmokat?

Mi okozza a színes álmokat?

Figyelt kérdés
Azok az álmaim, amelyekre emlékszem, mind színesek. Pár évvel ezelőtt megdöbbenve olvastam, hogy a fekete-fehér gyakoribb.
2011. nov. 15. 18:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, félre nem értendő: Nem egy színben látok mindent, hanem teljesen életszerűen.
2011. nov. 15. 18:24
 2/9 anonim válasza:
Az álom színes, a felkelés előtt!!!
2011. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jól van, jól van, Kedves Válaszoló. Nem kell rögtön kiabálni. Én úgy emlékszem, hogy nem csak felébredés előtt színes, hanem úgy általában mindig.
2011. nov. 15. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:

még a színvakok is színeset álmodnak csak ott a színek összekeverednek

az agyban van egy receptor ami az álmokat késziti

2011. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elviekben színesen álmodunk és én még sosem hallottam senkitől, hogy fekete fehérben álmodott volna pedig egy tudatos álmodással foglalkozó oldalon vagyok tag már egy ideje. Az álmok realitását meghatározhatja például az, hogy napközben mennyire vagy éber, mennyi érzékelt információt raktározol el, zombiként élő embereknek az álmai sem lesznek élesek ha nem ír mondjuk álomnaplót. De élesebb álmot eredményez például a lefekvés előtt bevett 250 mg B6 vitamin.
2011. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De érdekes ez a vitaminos dolog!:) Biztosan kipróbálom. Én meg amióta foglalkozom ezzel, mindig azt olvasom, hogy a fekete-fehér a normális. Mikor először mondtam anyuéknak, azt hitték ugaratom őket a színekkel...Köszönöm az eddigieket is, még jöhetnek!
2011. nov. 16. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendben de azért olvass utána a B6 vitamin szükségletnek és hatásainak, ne csak rám támaszkodj.:)
2011. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oksa:)
2011. nov. 16. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Én soh nem álmodtam se egy színben, sem 2 dimenziósan, sem fekete-fehérben, sőt pár fizikai érzelmet érzek is (pl ha lenyúzom a kezem álmomban, azt érzem, de nem fáj.... amikor azt álmodtam (elég sokszor, mert fóbiám van), hogy letörtek aa fogaim, akkor éreztem az érdes felszínüket, meg hogy vágnak)


Nekem azt mondta egy pszihológus, hogy érzékelőképesség-függő. Ha az agyad úgy van beállítva, hogy minden kis szart észrevesz, figyelmes a környezetére és vizuálisan fejlett, akkor nem meglepő, hogy nem képes nem 3D színesen álmodni.... valamint az idegrendszered már érzett valamit túl sokszor vagy sokkos állapotban, akkor 'érezheti' álmodban ugyan ezt :)


Remélem jól mondták nekem és segítettem, bevallom, jó lenne, ha ébredés után TUDNÁM, álmodtam-e vagy tényleg elvitték z UFO-k lakótársamat pl. :'D Nekem teljesen élethű

2012. júl. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!