Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan létezhet valami?

Hogyan létezhet valami?

Figyelt kérdés
hogyan tudott létrejönni az első dolog ami már valami volt nem pedig semmi?
2011. nov. 18. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés első fele. Nincs értelme "első dolog ami már valami"-nek viszont, nincs ilyen, mert az ideáknak nincs szükségük világra. Pl. a matematika, geometria világa akkor is érvényes, időtlen, "létezik", ha nincs univerzum. Rejtély, a fizika törvényei létezés nélkül is érvényesek-e. Szerintem igen, az ideákból bukkan fel és a kérdés, előfordulhat-e, hogy nem létezik semmi.
2011. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha nincs univerzum nem létezünk mi se akiknek szükségük van ideákra, és úgy értettem, hogy vajon, hogyan kezdődhetett minden( jó persze tudom, hogy ez a kérdés már minimum 2400 éve érdekli az emberiséget), de hogy ha a semmiből nem jöhet létre valami, akkor az első meglévő akármi tegyük fel atom,az hogy jött létre, mert csak úgy nem lehetett alapból, még azokban az időben mikor még nem volt univerzumnak becézett jelenség, csak a kezdet érdekelne, hogy ahhoz hogy legyen valami adottnak kell lennie kiindulási pontnak, és annak a kiindulási pontnak valamiből keletkeznie kellett
2011. nov. 18. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A te problémád abból fakad, hogy úgy képzeled a dolgot, mint valami véges eseményt. Ma reggel felkeltem. Hol kezdődött? Amikor kinyitottam a szemem.

A végtelen (nem tudom mennyire ismered a fogalom tulajdonságait) az más, így azért nem lehet megközelíteni, mert értelmetlen, mint a nullával osztás igyekezete.

Az univerzum ma ismert formájának kialakulásáról vannak viták, kutatások, de hangsúlyozom, a ma ismert formáról. Más formáról értelmetlen, mert nem tudom, mit nézzek, nem tudom mihez viszonyítsak, sőt azt se tudom, mit akarok.

2011. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát én csak egy kezdőpontra vagyok kíváncsi amiből a végtelenség fakad, mert é egy körrel jellemezném a világot, nem pedig szakasszal és a kör az ugye visszatér önmagába de kell lennie egy elindító eseménynek, bár tegnap találtam egy cikket, hogy most már nem az ősrobbanáshoz viszonyítják a világ/ univerzum keletkezését, csak a mi galaxi9suk keletkezett akkor, és ott van szó végtelenségről, végtelen térről

és köszönöm a válaszokat

2011. nov. 19. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a létezés? Talán ez a fogalom valójában azt jelenti, előálltak a tudatos megfigyelők egy lehetséges világban, ezzel a lehetséges világra mondható, "létezik". Vajon "létezne" a világunk, ha nem alakulhatna ki benne tudatos megfigyelő?
2011. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pinocchio ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!