Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy elméletem a "nagy...

Van egy elméletem a "nagy bumm"-ról. Szerintetek lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ha minden galaxis közepén egy szupernagy fekete lyuk van, akkor az egy idő után az egész galaxist magába fogja "szívni", mert amikor beszippant valamit akkor nő a tömege és ezzel együtt a gravitációs ereje. Mivel képeken porfelhő veszi körül ezeket az objektumokat (ami hatalmas tömeget jelent, mert a csillagok is abból keletkeznek) és ez a felhő jelentős tömeget ad pluszba a fekete lyuknak, ami miatt nő a gravitáció és az egy csillagot is képes beszippantani évmilliárdok alatt. Amikor az összes agyag a fekete lyukakban lesz, akkor ezek a fekete lyukak egymást kezdik vonzzani és amikor az univerzum utolsó kis kvarkja is egyesül az így keletkezett egyetlen hatalmas erejű fekete lyukkal, akkor az felrobban, mint ahogy az atombombához is kell egy kritikus tömeg. Ezáltal megint egy nagy bumm, kialakul minden, majd újra egy pontba koncentrálódik minden és újra bumm. Szóval ez ciklikusan lejátszódik az ember számára felfoghatatlanul hosszú időnként. Mi a véleményetek erről? Ha nem lehetséges akkor miért nem?
2011. nov. 20. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ez sajnos nem így nem lehetséges sehogyan sem, mert a fekete lyukban levő irdatlan tömeg olyan mértékig meggörbíti a teret, hogy az visszagörbül magába a fekete lyukba, így onnan még a fény sem tud kiszabadulni, tekintve, hogy az azon belüli tér önmagába zárt. Tehát a fekete lyuk anyaga nem tud fölrobbanni, nem tud a fekete lyukból kitörni.

Viszont, van egy alternatíva. Olvastam egy elméletről, ami alapján az anyag a végső összeomlása előtt a fekete lyukban szétszóródik. Mintegy visszapattan a totális önmagába hullás előtti pillanatban. Így a fekete lyuk az univerzumban változatlan formában fekete lyukként hordozza az anyagát. Viszont azon belül ez a visszapattanás az önmagába zárt végtelen térben megy végbe. Ez pedig egy ősrobbanáshoz hasonló folyamat. Ilyen értelemben elképzelhető, hogy az egész univerzumunk is egy másik univerzum fekete lyukában van, és minden egyes fekete lyukban újabb és újabb univerzumok vannak.

2011. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
A másik probléma, hogy nemrég bebizonyították, hogy a világegyetem gyorsulva tágul. Tehát: ha az összes galaxis el is tűnne a saját központi szupermasszív feketelyujában, ezek az ojjektumok akkor is távolodnának egymástól az idők végezetéig. (persze van olyan hogy hawking-sugárzás ami miatt persze szép lassal "elpárolog" az összes)
2011. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ahha! kössz a válaszokat!

első:

Nagyon érdekes amit leírtál. Tudnál valami linket adni, ahol ezzel foglalkoznak? Eddig úgy tudtam, hogy a fekete lyuk a tér két távoli pontját köti össze egy rövidebb úttal. Nagyon érdekel az általad említett elmélet.

2011. nov. 20. 17:32
 4/4 A kérdező kommentje:

második:

Az általad leírt dolog is érdekel, te is linkelhetnél valamit erről. Mi az az erő ami gyorsítja a tágulást, ez érdekelne legfőképpen.

2011. nov. 20. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!