Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik az előnyösebb? Átlagos...

Melyik az előnyösebb? Átlagos IQ sok tudással vagy magas IQ kevés (átlagos) tudással?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Melyik az előnyösebb: 200 lóerős autó sok benzinnel, vagy 400 lóerős autó kevés benzinnel?


Lehet valakinek akármekkora az IQ-ja, ha nem társul hozzá tudás, nem fogja tudni kihasználni.

2011. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a tudással nem mész semmire, ha nem tudod használni. Attól, hogy valamit tudnál használni, de nincs mit használni, szintén nem mész semmire.
2011. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A benzines lóerős dolog egy nagyon rossz hasonlat.


Viszont értelmetlen relációt tenni a két dolog közt, mivel ez nem úgy működik, hogy ki kell számolni, hogy az agyboltban miből mennyit szeretnél.


Egyes élethelyzetekben jobban jön az erős tudás, más élethelyzetekben jobban jön a dolgok közötti összefüggések és problémák megoldásának erős képessége.


Viszont míg a tudás csupán az élet egyes területein hasznos, a másik az élet minden mezején jól jön.

2011. nov. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A benzines lóerős dolog egy nagyon rossz hasonlat."


Ha van elég IQ-m (lóerő), hogy gyorsan megtaláljam az összefüggést két dolog között, pl. egy probléma és az okozója között, de nincs meg a tudásom (benzin) a probléma elhárításához, akkor meg vagyok lőve. Míg ha kisebb az IQ-m és ezért tovább tart az összefüggés felismerése, viszont birtokában vagyok a tudásnak, hogy felszámoljam az okot, már jutok valahova. Szóval szerintem nem is olyan rossz példa.

2011. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy helyzettől függ.

Eszembe jutott egy példa: Hűtőház, nagy vasajtóval. Bentragad valaki, és nyomja a kilincset, de nem mozdul. A magas IQ-jú tapasztalatlan előbb-utóbb rájön, hogy pl felfelé kell nyomni a kilincset, nem lefelé. Az átlag IQ-jú ha tudja ezt, akkor nem fagy meg, de ha nem, lehet, hogy ott marad.


Szóval tényleg nem lehet szétválasztani és egyértelmű választ adni, de szerintem a magas IQ-jú ember talán könnyebben megszerzi a szükséges információkat, mint a nagytudású ember a logikai érzéket. De mondom, nincs sok értelme ilyen határt húzni. :)

2011. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
58%

Nekem magas az IQ-m. 2évet elvégeztem a gazdasági főiskolából.

35 éves vagyok. Mindig jobb állásaim voltak (220 e ft alatt nemigen az elmúlt 10 évben), született két gyermekem- most picik még. Lakást bérlünk, de az ingóságok mind az enyémek.

Mindig megoldottam a nehéz helyzeteket, logikusan, gyorsan vág az eszem. Mindenki szerint.

Nem panaszkodom az életemre.

Nem hiányzik túlzottan, hogy pl töriből mindent tudjak....

2011. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!