Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember megtudja állítani a...

Az ember megtudja állítani a biológiai óráját? Ha igen akkor létezik, hogy 1 hónapot 1 évnek érzünk?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudja megállítani..Az öregedés az megy magától..
2011. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha meg tudnád állítani a biológiai órádat, akkor nem érzékelnéd az idő múlását. (szerintem) Nálam pont fordítva működik. Az elmúlt fél évben öregedtem 40 évet. Viszont nem lettem sem jó, sem bölcs. Jó lenne pedig, mert azt tapasztalom jelenleg, hogy az öregedésnek semmilyen jó hatása nincs. -:)))
2011. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Például a suliban néha azt érzem hogy 1 rohadt hét, 1 hónap....ez borzasztó
2011. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
én minden matekórán öregedtem 1 évet mire kijártam a sulit mehettem volna nyugdíbaaaaaaa:D
2011. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes. Amikor mennem kell melózni délután mindig úgy rohan az idő az indulásig..Mindig mondom,hogy "Bakker! Már dél van??"

Amikor meg fogászaton vagyok akkor a 10 perc 10 órának tűnik..

2011. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A biológiai óra csak egy átvitt fogalom, nem olyan, mint egy vekker. És elemet se lehet benne cserélni. Viszont hogy szubjektíve milyen gyorsnak érezzük az idő múlását, attól függ, milyen kedvvel tesszük a dolgunkat. Aki unatkozik, annak rettenetesen lassan tud telni. Ha valami nagyon jó, úgy érezzük, mintha repülne az idő.

Úgy tűnik néhányaknál a nemszeretem dolog is lassúvá teszi...

2011. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jelenség elviekben létezik, bár nem tudom mennyire lehet tudományosan leírni. Én mindig attól félek, hogy egy perc múlva 50 éves leszek:D


A wikipedia azt írja, hogy ha az agyból kiveszik az időérzékeléssel kapcsolatos terület gócpontját, akkor felborul az alvás-ébrenlét ciklus.

[link]

2011. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!