Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafológiában milyen jelei...

Grafológiában milyen jelei vannak annak, ha valakinek öngyilkossági hajlamai vannak, esetleg depressziós?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Éles vonalvezetés, lefelé hajló vonalak, szóvégek. - ennyiről tudok.
2011. dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi. A grafologia nem jo arra, hogy barmit megtudjuk arrol, hogy milyen az ember aki irta. Altudomany.


[link]

"Graphology is the pseudoscientific[1][2][3][4][5][6] study and analysis of handwriting..."


How Graphology Fools People:

[link]

2011. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem meg vannak dolgok, amiket nagyon jól meg lehet állapítani grafológia alapján.


Egy grafológus ismerősöm csak futólag említette, hogy nagyon jól ki lehet venni depresszióra, illetve öngyilkossági hajlamra utaló jeleket az írásból.

2011. dec. 15. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

"SZERINTEM meg vannak dolgok, amiket nagyon jól meg lehet állapítani grafológia alapján.


Egy grafológus ISMEROSOM csak FUTOLAG EMLITETTE, hogy nagyon jól ki lehet venni depresszióra, illetve öngyilkossági hajlamra utaló jeleket az írásból."


Akkor biztosan ugy van, felejtsd el, amit irtam. bocs. Ne zavartasd magad a valosaggal.

2011. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem áltudomány.

A valódi kérdésemnek pedig majd akkor utánajárok máshol - illetve annak is, hogy egyáltalán kimutatható-e.


„A grafologia nem jo arra, hogy BÁRMIT megtudjuk arrol, hogy milyen az ember aki irta.”

Tehát vannak dolgok, amiket igen, de mindent nem.

2011. dec. 16. 23:38
 6/9 anonim ***** válasza:
A grafológia elég szubjektív tud lenni, de azért nem véletlen van az, hogy egy öngyilkosságra készülő embernek pl megváltozik az írásképe...
2011. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"egy öngyilkosságra készülő embernek pl megváltozik az írásképe."


És úgy változik meg hogy az írás azt mondja. idefigyelj te hülye én öngyilkolni akarok!Hogy lehet ilyen agyalágyultságot hinni? Ezerféle dologtól változik az írás és hazudik az aki azt mondja hogy lehet tudni pontosan mitől!Az ostoba ember feltételez!

2012. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem végül is tökéletesen mindegy, csak kíváncsiságból kérdeztem. xD
2012. febr. 1. 18:31
 9/9 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Feltehetőleg veszélyeztetett állapot áll fent, ha az írásban az alábbi változók rövid időn belül mutatnak tendenciaváltást:

- lefelé tartó hullámos sorok,

- lefelé/balra/középre tartó aláírás

- szélsőséges változások a betűk méreteiben

- zónaarányok aránytalanságai

- gyakori dőlésingadozás sorokon, szavakon belül

további lehetséges jelek:

- tempó gyorsulása

- középzóna elfonalasodása

- szúrós vonalak megjelenése

- megemelkedett és szúrós t-áthúzás


Ugyanakkor az íráselemzés több jel alapján határozza meg a veszélyeztetettséget. Jó, ha korábbi (de egy évnél lehetőleg ne régebbi) írást is összehasonlítás tárgyává tehetünk az új írásképpel.

2013. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!