Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van az a tűz ami nem éget (én...

Van az a tűz ami nem éget (én kémia kísérleten láttam a suliban, hogy a hapsi meggyujtotta a kezét miután valami vacakkal bekente a kezét), szóval annak a vacaknak mi a neve, házilag elő lehet-e állítani, és ha nem akkor lehet-e venni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:

persze!Lehet venni!

Jó tömény pálesz! :D

Az a valami alkohol lehetett.

pl ha egy papírpénzt benedvesítesz utánna alkoholba nyomod.s meggyújtod akkor elég,de mégsem.

Mivel az alkohol leég róla, de a víz hűti a papírt így az nem tud meggyulladni.Kezeddel ugyan ez.

2011. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy van védőzselé amit a kaszkadőrök is használnak. Azzal akár rendesen fel is gyűjthatod magad mégse égsz el.
2011. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt a zselés dolgot kifejtené valaki bővebben
2011. dec. 11. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgytudom a filmekben az égős jeleneteket nem valami zselével oldják meg,hanem a ruhát jópár napon keresztül valamilyen fajta alkoholban áztatják,és ugyanaz történik mint a pénz esetében.
2011. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Éghető géllel kenik be a ruhájukat, és a hajra, bőrre is van valami védő kencéjük.

[link]

[link]

2011. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
alkoholos kézfertőtlenítővel teis megtod csinálni otthon énmár csináltam nagyon vicces :D nagyon sokhelyen meg lehet kapni!
2011. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gaborj válasza:

Cellulóz-nitrát az anyag, lőgyapot más néven.

Cellulóz-nitrát

A cellulóz-nitrát a természetben legnagyobb mennyiségben előforduló szerves vegyület, a cellulóz salétromsav-észtere. Közismert nevén lőgyapot, egy a 19. században kifejlesztett robbanószer. Wikipédia

Olvadáspont: 160 °C

2014. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gaborj válasza:
lőgyapotból koncentrált kénsavval és kénesővel való összerázáskor az összes nitrogén mint nitrogénoxid távozik el. 150-180°-ra melegítve (néha már 136°-on) olyan gyorsan fellobban, hogy a puskaporra helyezett lőgyapot a meggyújtáskor a lőport nem lobbantja föl. E tulajdonsága miatt tenyérre téve veszély nélkül meggyújtható.
2014. szept. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, hogy szappanos vízbe jó sok dezodort fújtunk, és a habot vettük a kezünkbe. Nem ég sokáig, de egy hatalmasat lobban😄
2016. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nitroglicerin.
2016. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!