Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik szám négyzete a -1?

Melyik szám négyzete a -1?

Figyelt kérdés
Matekon erről volt szó, bróbáltam keresni a számot, de nem találtam. Előre is köszi!
2011. dec. 12. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
ilyen szám nincs, bármilyen szám négyzete (legyen az pozitív vagy negatív) pozitív lesz
2011. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%
egyetértek szerintem sem lehetséges mert ha mínusz számot mínusszal szorzol az eredmény pozitív lesz!
2011. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen "szám" van, mégpedig a komplex számok körében a i ami voltaképpen gyök alatt -1, ezt nézetre emelve -1-et kapsz. De ez csak erősen idézőjelben szám, hiszen voltaképpen értelmetlen :) (mármint a természetes számok körében)
2011. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Imaginárius szám, i. Ajánlott még a komplex számoknak utánna nézni.
2011. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

wáo


hogy lettem én 3mas matekból?:O

2011. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Srapnel ***** válasza:
2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a szám a képzetes egység, az i. Néhány helyen j-vel jelölik.

Ez a szám nem valós, mivel valós szám négyzete sosem negatív. De a komplex számokon nincs rendezés, úgyhogy ez nem ellentmondás.

A komplex számok általános alakja a+bi. Nem helyezhetők el a számegyenesen, mivel azt teljesen betöltik a valós számok. Komplex számsíkkal ábrázolhatók, ahol az egyik koordinátatengely a valós számegyenes, a másik a képzetes számegyenes. Röviden: valós, képzetes tengely.

A komplex számok a legbővebb még számnak tekintett számkör, és nagyon sok alkalmazásuk van.

Ha meglódult a fantáziád, akkor javaslom a kvaterniókat és az oktávokat!

2011. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze ha i négyzete egy, akkor -i négyzete is egy. Ennek is számos következménye van.
2011. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!