Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez az egész hogy a vámpírok...

Ez az egész hogy a vámpírok örök fiatalok, nem esznek normális ételt meg hogy nem dobog a szívük honnan ered?

Figyelt kérdés
Nyugi nem hiszek bennük!csak érdekel hogy honnan ered ez az egész monda,vagy ki találta ki?!sokan a filmekre fogják de én ugy tudom hogy régebb ez a mese
2011. dec. 18. 15:19
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát mivel hogy halottak amúgy, csak a más emberek véréből kivett életerő tartja őket mozgásban.
2011. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egyszerre több nép kultúrájából is táplálkozik ez a monda. talán a legrégebbi az lilith mítosza, meg indiában volt lilithhez hasonló szörny, amik olyasmik voltak mint a succubus meg az incubus, ami éjjel az alvó ember házába bemegy és elszívja az életenergiáját és/vagy szexuális viszont létesít az áldozattal.


aztán ez a monda átalakult az idők során, meg más kultúrákba beépült, összeolvadt rémtörténetekkel, talán dracula előtt már létezett az a szó hogy vámpír. Azt mondták róluk, hogy miután eltemetik őket, életre kelnek, és az élők vérét szívják, de aztán visszamennek a koporsójukba. Mert állítólag találtak olyan hullát exhumáláskor, aminek kaparások voltak a koporsóján, meg véres volt a szája, a körme, az ínyük visszahúzódott, így "vámpírfoguk" volt, meg nem kezdtek el oszlani.


Aztán Vlad Tepes alias Dracula, meg néhány brutális uralkodó megint hozzátett a legendához, akik emberek vérében fürödtek meg hasonlók.

2011. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ez is belejátszik, de ez a modern vámpír mítoszához tett hozzá. A succubus-mitológia később jön a képbe, az eredeti vámpír-mítosz, ahogy én tudom, nem egészen tisztázott eredetű. A mai "modern" formája az ősi szláv mitológiában már megvan, de feltehetően a Balkánon történt egy kis kulturális keveredés, ezért szinte biztos, hogy van görög eredete is (kérdéses, melyik része, és mennyiben befolyásolta), aminek a hellenizmus miatt simán lehet indiai gyökere. Ezt több helyütt is olvastam, szóval ez a "fejlődési sor" egészen elképzelhető.

Az biztos, hogy a vámpír kifejezés szláv eredetű. Pócs Éva foglalkozott a témával, Ráth-Végh is elemzett ilyen szövegeket, a Rubicon egy külön számban foglalkozott egyszer a Drakula-mítosszal, ennek kapcsán a vámpírhiedelmekkel. Itt még találhatóak adatok bőven.

2011. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
valahol olvastam hogy ez csak egy kitaláció hogy halottak , mivel a vámpírok emberi fajon alapulnak csak éppen más lesz az étrendjük,de lehet hogy hűlyességet írtak.mit gondoltok?
2011. dec. 23. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egésznek valószínűleg van egy olyan eredete, hogy van egy betegség, a porfíria, ami fényérzékenységgel és vérszgénységgel jár, a bőr összehúzódik, az arc ettől eltorzul, valamint az ínyek visszahúzódnak a fogak tövéről, és emiatt a betegnek jellegzetesen hosszúnak tűnő fogai lesznek. A fényérzékenység miatt a beteg nem bírja a napfényt, éjszaka jön elő ha teheti, az arc torzulása pedig elég szörnyű. Az alábbi képek csak erős gyomrúaknak:

[link]

[link]


Tudomásom szerint vérző kiütések is kísérhetik, illetve az íny vérzik, ami miatt a beteg úgy néz ki, mintha vért ivott volna.

2011. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 razor12 válasza:
Szerintem azért nem idősödnek mert halottak és valamiféle vírus/bakrérium "lekonzerválja" és ugyebár a hallottaknak nincs vérkeringésük emiatt a gyomruk sem működik,szóval hiba ennének nem tudnák megemészteni. :D
2011. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem azért nem idősödnek mert halottak és valamiféle vírus/bakrérium "lekonzerválja" és ugyebár a hallottaknak nincs vérkeringésük emiatt a gyomruk sem működik,szóval hiba ennének nem tudnák megemészteni. :D"


de ha ezt a baromságot már megosztottad velünk egy kérdés formájában és mindenki lehurrogott akkor miért terjeszted mégis?

2011. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 razor12 válasza:
Az utolsó előtti választ én írtam az én véleményem szerint,de én nem kérdeztem semmit :D
2011. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!