Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az értelme az időutazásnak?

Mi az értelme az időutazásnak?

Figyelt kérdés
Mire fogják használni az időgépet/utazást, ha sikerül megvalósítani? Jó vagy rossz dolgokra..konkrétan!
2008. márc. 27. 22:56
 1/10 anonim válasza:
100%
bármire lehetne, mint a konyhakést: ölni/kenyeretvágni te döntöd el..
2008. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hülyeség ez az időutazás,ha mi vissza tudunk menni a múltba vagy előre utazni a jövőbe... ki tudja,h egy másik civilizáció vagy hasonló nem jött ide hozzánk,ami nekik a múlt... akkor ez lehet egy körforgás is hiszen ha akárhova tudunk utazni sosincs vége az időnek és lehet,h nekünk se ilyen lenne a jelen ha már jártak volna itt előttünk és megbojgatták a múltunkat,lehet,h már rég nem itt tartanánk hanem a repülő autónál meg a beszélő házaknál :D tiszta képtelenség az egész XD
2008. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Az egyetlen dolog amire használhatnánk, az a múlt megfigyelése. Ha a jövőbe mennénk, azzal megváltoztatnánk azt, tehát összezavarnánk a dolgokat. Ha a múltba mennénk és valamit megváltoztatnánk, akár egy eldobott papírzsepitől felborulhatna a jelen. Ha a cél valami megváltoztatása lenne, akkor megváltoztatjuk az adott dolgot, tehát nem megyünk vissza megváltoztatni, tehát nem változik meg, tehát visszamegyünk megváltoztatni. Az időutazás sosem fog megvalósulni, túl sok paradoxont okozna, és nagy valószínűséggel felborulna a tér-idő kontinuum.
2008. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sok nagy katasztrófát megelőzhetnénk. Talán nem lenne most rosszabb, ha nem lett volna pestis... meg hasonlók. A világháborúnak nyílván nyoma van valahol, de azért tipikus katasztrófákat jó lenne nem megtörténtté tenni, nemde? Ráadásul, ugyanígy, a jövőből is kiszűrhetnénk a hasonló nagy tragédiákat. Sőt, azt is el tudom képzelni, hogy egy (jóó hosszú) idő után az emberek már saját hasznukra is használnák. Dehát, szerintem nem fogják egyhamar feltalálni. :)
2008. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem lett volna pestis, lehet, hogy pl. életben maradt volna olyan ember, akinek nem kellett volna, mondjuk egy második Hitler. Vagy nevezzük bárkinek. A múlt megváltoztatásának beláthatatlan következményei lehetnek.
2008. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A múltba történő időutazás olyan paradoxonokat okozhat, amit egyelőre nem tudni, hogyan lehetne megoldani. Ugyanígy a jövőbe történő időutazásból való *visszatérés* is.

A megfigyelés IS beavatozás!

Van egy olyan gond is, hogy a Föld mozog... ha az időben utazol, közben kimegy alólad! Meg se igazán találod, ha pár napnál messzebb mész.

Használni pedig bármire lehetne. Jóra éppúgy, mint rosszra. Bármire.

2008. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szerintem az idő utazás nem lehetséges! ami elmúlt az elmúlt...
2008. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem lett volna Pestis és másegyéb járvány, mit gondolsz, mégis hányan élnénk a világon most?


Tény, egy pici változás/változtatás is szörnyű következményekkel járhat. Lásd Vissza a Jövőbe 1-2-3 :)

Erre tökéletes.


Zaphira

2008. jún. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Annak, aki úgy gondolja, hogy időutazással bármi is megelőzhető lenne, nem jut eszébe, hogy akkor talán az ő születése is. Véletlenül... És a változtatás okafogyottá tenné azt az visszautazást, mely a változást előidézte, ez pedig időparadoxon, mivel így mégsem történik meg a változtatás, ergo mégis van oka a változtatásnak, és így tovább vég nélkül.


El lehet gondolni, hogy ha bármikor is lehetséges lenne az időutazás, akkor idővel az időutazások száma exponenciálisan növekedne (tehát egyre gyorsabban növekedne), miközben az idő, tehát a rendelkezésre álló időpillanatok számra csak lineárisan (egyenletesen) növekedne.


Ez matematikailag azt jelenti, hogy ha lehetséges lenne az időutazás (vagy legalább is valóban alkalmaznák is azok, akik már tudják majd a módját), akkor állandóan időutazókkal kellene összefutnunk, de inkább csak földönkívüliekről hallani. :)


De végül is ki lenne ebben illetékesebb, mint Isten, és valóban, olvastam egy blogon, ahol egy médiumon keresztül Jézust kérdezgetik mindeféle érdekességekről, hogy az időutazás lehetséges, de az időutazó a múlbautazásnál egy "búrába" kerül és nem tud beavatkozni, nem is látják őt a múltban. Na, hát mostmár ezt is tudjuk. =)


Tehát a válaszod ez alapján: történelmi kutatásra, jövőkutatásra lehetne használni. De nem feltétlenül kell időben utazni, elegendő az is, ha csak valamilyen furmányos trükkel csupán információt szerzel a múltból.


Hallottam olyanról, hogy gravitációs optikával (egy lyuk egy papíron) többhónapos egyhónapos expozíciós idővel készítettek felvételt egy területről. A képen látszott egy régesrég ott állt ház, melyet akkor már régen lebontottak.


Ez arról súg, hogy a múlt információja mindig jelen van, csak nagyon gyengén...

2008. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a 3. válaszolónak igaza van...de mivan ha visszamegyünk,és valamit véletlen vátloztatunk meg?az vajon megváltozik?nem...mivel a múlt nem változtatható meg...megfigyelhetjük,de nem változtathatunk rajta,bármennyire is szeretnénk.
2011. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!