Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segít lefordítani ezt...

Valaki segít lefordítani ezt szöveget német? Megbuktatnak ha nem fordítom le! HELP

Figyelt kérdés

A történelmi Miklós életéről kevés dokumentált adat áll rendelkezésre. Az életéről szóló források egyrészt a krétai Andrástól származnak (700 körül), másrészt egy János nevű konstantinápolyi szerzetestől.

Miklós valószínűleg 270 és 286 között született Patara kisvárosban, Kis-Ázsiában. 19 éves volt, amikor nagybátyja (szintén Miklós myrai püspök) pappá szentelte. Utóbb a Sion kolostor apátja lett Myra közelében. (A Lycia római provinciában fekvő Myra ma Demre néven egy kis település kb. 100 km-re délnyugatra Antalyától Törökországban. A 4. században püspöki székhely volt.)

A szüleitől örökölt vagyont szétosztotta a szegények között. Egyesek szerint a gyógyszertárosok és a hajósok védelmezője volt. Segítette a szegény gyermekeket és ezért szentnek tartották őt.

A fent említett források szerint Miklós részt vett az első nikaiai zsinaton és megpofozta ellenlábasát, Ariust. Ezért először elítélték, de a zsinat végén rehabilitálták. Miklós azonban nem szerepel a nikeai aláírók listáján, viszont az is igaz, hogy ez csak töredékesen maradt fenn.


ereklyéi:

1071. augusztus 26-án IV. Rómanosz bizánci császár megütközött a szeldzsuk törökökkel a manzikerti csatában. A csatában a törökök győztek, Romanoszt foglyul ejtették, ezzel Kis-Ázsia a szeldzsukok ellenőrzése alá került. Alexiosz Komnénosz visszahódította ugyan Kis-Ázsiát, de uralkodásának első időszakában a helyzet még elég zavaros volt. Ezt kihasználva, 1087. május 9-én olasz kereskedők, mivel az ezen éveket megelőzően kereskedelmi flottájuk jórésze oda veszett a viharokban, így azt gondolták, a Szent Miklós védőszent elpártolt tőlük, ezért kalózokkal feltörették sírját, csontjait pedig elraboltatták és ereklyeként Bariba vitték. A törökök és olaszok között most is vita van a csontok visszaszállításáról, de a Vatikán már ez ügyben Bari mellett áll ki. Bariban azóta is a hajó érkezése napján, május 9-én ünneplik


ezt kéne:( igazábol nem muszály ennnek a szövegnek lenni.

csak kb ilyen hosszú,szt. miklós életéről szóló szöveg.

de akáár ha egy két mondatot tudsz,azzal is segítessz,írd le kérlek! 1.7re állok,és nem adja meg..utolsó másfél hétben meg hiányoztam,és nem tudtam felelni..ugyhogy aztmondta forditsak egy szöveget szt.miklósról,és küldjem el emailbe dec. végéig

előre is köszi!

14L


2011. dec. 26. 10:14
 1/9 anonim válasza:
0%
bocs hogy nem hasznos a válaszom de úristen te szegény ilyen hosszú és nehéz szöveget kell lefordítanod :( 13/L
2011. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


egy német szüveg Szent Miklósról

ezt fordítsd le magyarra.

és add be úgy mintha azt a magyart fordítottad volna erre a németre


ja és azért ejts pár helyesírási-nyelvtani hibát

h ne legyen feltűnő

2011. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*szöveg



amúgy amit linkeltem 2 oldalas


a Teil 2 feliratra alul ha rámész láthatod a folytatást

2011. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

elsőő.köszönöm nekedis:D<3


másodiik..úú megmentetted az életem,köszönöm szépen naagyon köszönöm.:)


éés boldog karácsonyt nektek!

2011. dec. 26. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok

szívesen!


le tudod fordítani magyarra azt amit linkeltem?


mert gondolom az eredetit csatolni kell amit fordítasz..

szóval az kell hozzá!!


és tényleg nehogy hibátlan legyen!! mert lebuksz!:)

2011. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem mondta hogy kell az eredeti:D

csak annyit hogy csináljak egy powerpointot németül szt miklós életéről.:)

2011. dec. 26. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:

jaaa akkor mégjobb:D


na akkor vegyél le egy pár ragot a végéről a szavaknak meg nyelvtanilag picit kutyuld meg és úgy add be:D

2011. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

meg ne egy az egyben másold le mert ha beírja gugliba kiadhatja neki a linket:D


majd írd meg milyen lett:D

2011. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Heiliger Nikolaus
2018. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!