Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet célszerű tanulni?

Milyen nyelvet célszerű tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból és németből rendelkezem államilag elismert középfokú nyelvvizsgával. Abban kérném ki a véleményeteket, hogy e két nyelv valamelyikéből próbáljam meg a felsőfokút (esetleg nemzetközileg elismertet), vagy valamilyen új nyelv tanulásába érdemes belekezdeni, hogy több nyelvismeretem legyen. Ha igen melyiket ajánljátok, melyik nyelv tanulásába érdemes belekezdeni?

Mellesleg a nyugati régióban lakom Ausztria mellett, ezért is tettem le az angol mellé a német középfokút.

Kérlek csak olyan válaszoljon akinek van rálátása a nyelvi dolgokra és meg is tudja indokolni válaszát, mert szeretek nyelvet tanulni, de nem tudom, hogy az a jobb ha egy nyelvből nagyon jó vagyok, vagy inkább több nyelven is meg tudok szólalni?

Válaszotok előre is köszönöm!


2011. dec. 11. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudsz angolul, akkor a nyelvi problémáid nagyrésze megoldódott. Onnan kezdve hobbiból tanulhatsz más nyelveket. Pl az orosz szerintem kifejezetten szép és hasznos is tud lenni.
2011. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és mennyire nehéz az orosz nyelv?
2011. dec. 11. 13:26
 3/10 A kérdező kommentje:
olvastam még, hogy a japán vagy francia is jó na ezek miatt nem tudok dönteni
2011. dec. 11. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:

ízlés kérdése. Én 4 évig tanultam franciát és szerintem undorító :D

Valaki meg azonnal beleszeret és azt nevezi a legszebb nyelvnek

2011. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha angol meg van, akkor szerintem valamilyen Ázsiai nyelv, kínai vagy japán, mivel ilyen multinacionális cégek mindenhol vannak a világon.
2011. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az angolt mindenképp felfejleszteném. Utána, ha lehet, akkor mellé a németet is és utána esetleg oroszt tanulnék. Engem jelenleg ez a három nyelv érdekel.
2011. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem az lenne a legjobb, ha angolból vagy németből felsőfokoznál, mert középszintről könnyebben meg tudod csinálni a felsőfokot (ez lényegesebben könnyebb, mintha nekiállnál a semmiről egy 3. nyelv tanulásának) vagy esetleg szakmait csinálni belőle, ha pl. multinál szeretnél dolgozni, hiszen ott kamatoztathatod a nyelvtudásodat. Amúgy ha a 2. megoldás mellett döntenél, akkor tényleg jól jön egy ritka és keresett idegennyelv ismerete(ahogy az előttem szóló mondta, pl. kínai, bár az jó pár évedet igénybe veszi), de inkább a holland nyelvet javasolnám, mert ha beszélsz angolul és németül is, akkor a hollanddal már nem lesz nehéz dolgod. Tapasztalatból mondom. :) Mellesleg, több mint 700 holland cég van Mo.-on, és egyre több álláshirdetésben olvasom, hogy kérik a hollandot (vagy a portugált vagy az északi nyelveket stb.), és a szakemberek is azt mondják, hogy most a "kisebb" nyelvekre van kereslet.
2011. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és az indokok is elgondolkodtatóak. Azt hiszem átgondolom pro kontra, hogy egy újba vágok bele, vagy a meglévőt fejlesztem. De ha vannak még ilyen jó tanácsok mint az eddigiek, akkor várom őket :)
2011. dec. 11. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha én ezt a két nyelvet beszélném, lehet hogy a kínait kezdeném el.

Gazdaságilag fontos szereplők már most is, később még inkább fontos lehet ez a nyelv.

2011. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én idén nyáron szereztem egy üzleti középfokot angolból. Emellett még fejlesztem a tudásom belőle, bár felsőfokban nem gondolkodom. Németet kb 10 éven keresztül tanultam, még vannak emlékeim belőle, ezt szeretném feleleveníteni. Próbáld a spanyolt, mert angol után könnyű, vagy az olaszt se mondják túl nehéznek.
2011. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!