Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen magyarázatok vannak...

Milyen magyarázatok vannak 2012 világvégére?

Figyelt kérdés

Bármiről írhattok: ősi mítoszok, idegen objektumok amik a föld felé közelednek, pólus váltások, politikai helyzetek stb... Ti mit tudtok mindezekről? Milyen lehetséges világvége variációk léteznek/létezhetnek? A válaszokat előre is köszönöm!

Ja és nem hülyeségeket/sértő szavakat írkálni, különben azt jelentem.


2012. jan. 1. 22:29
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
65%
Elvileg valami maja jóslat.De bárcsak elöbb jönne :(
2012. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Lásd:

Hetesi Zsolt: Jelentés

2012. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Hát... "a maják azt mondták". Ha érdekel, rengeteg cikk gyűjti a kvázi tudományos magyarázatokat (pólusváltásról még nem hallottam, de biztos az is belefér, ha már világváge, legyen kövér), az elvetemültebbeket meg a GYIK is. De leginkább abból indul ki minden, hogy a maja naptár lejár, és akkor jön a világvége. Alapvetően ez egy igen hülye gondolat, mert csak azért, hogy egy naptár véget ér, és nincs, aki továbbírja (persze biztos előkerül majd egy-két maja pap kellő időben), még nem fog megszűnni a világ. Rengeteg időszámítás szűnt meg naptárostul, mégis itt vagyunk.

A világváge-hiszti onnan jött, ha jól tudom a sztorit, hogy a maják, és minden közép-amerikai nép fontosnak érezk magukat és a naptárjukat. Úgy vélték, ha már vége az évnek (ciklusnak, körforgásnak, bárminek), akkor legyen egy jóféle kis világvége is mellé, különben az egésznek semmi értelme nem volt. A születés után jöjjön a halál, ugyebár. És ezt olyan jól elterjesztették, hogy a többség simán készpénznek vette, mert ha az áradásokat, a kukorica érésének idejét előre tudták jelezni, akkor bármit.

Talán nem eredeti maja az a gondolat, hogy a mostani világvégét hatalmas földrengések fogják okozni. Én konkrétan az aztékoknál olvastam ilyenről, de ők a majáktól vették át az egészet (pár nép készséges közvetítésével). Ezek alapján a kisbolygó-elmélet nem tartható, mert az égi csapás, tűzeső (vér- és tűzesőben az előző kor pusztult el), bár igaz, földrengést is generál.

Az, hogy milyen lehetséges variációk létezhetnek - bármi, amit csak az emberi fantázia kitalál. Ha akarod, óriás rózsaszín nyulak fogják elpusztítani a Földet. Cáfolja az, aki tudja! A legvalószínűbbnek még mindig egy III. világháború tűnik (háború mindig lehet, tömegpusztító fegyverek vannak, konfliktusból van elég, idióta katonai vezetőből meg még sok is), de ez nem népszerű világvége-terv, ezért nem hangoztatják sokan.

Ha összesítenél, a NASA egyszer összeszedte a legdivatosabb témákat, hogyan jön el a világvége. Az origón is kint van egy cikk erről, úgy emlékszem. Egyik-másik kifejezetten vicces. Továbbá a régi világvége-elméleteket is bármikor fel lehet éleszteni, szóval lehet, hogy decemberben a CERN-ben mégis elszabadul egy mini-feketelyuk, és elemészti a Földet. :)

Amúgy egyre közeledik a kérdéses időpont. Nem tudja valaki, nem számolták-e ki órára, percre pontosan, mikor jön el a Nagy Világvége?

2012. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

Azt állítják,hogy a "Nibiru" vagy "xplanet" aszteroida Földbe fog csapódni,napkitörések következnek be,maya naptár 2012.12.21-én véget ér

Nem 2012-ben lesz a világvége,hanem 2029-ben vagy 2036-ban

2012. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Szerintem meg, azt csak a jó Isten tudja, hogy mikor lesz világvége. A Bibliában az áll, hogy 1000 évet ad, de 2000-ret már nem ígér, lásd már 2012 van, nálunk 2000-ben is világ vége volt. Egyszer biztosan eljön majd a, de az még szerintem nagyon messze van.
2012. jan. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

de érdekes, és honnan tudják ilyen napra pontosan? Az is benne van a pakliban, hogy holnap világvége, vagy csak évmilliók múlva, ne képzelje már ennyire okosnak magát az ember hogy így megmondja... 2000re jósolták az egyik legnagyobbat, aztán...

Meg miért pont a téli napfordulón?

Érdekes mondanak itt valami részecskeváltozásokat is, na és azt honnan tudják? Ennyire értik a részecskéket is? Érdekes a h.lyeségre van esze sok embernek, de hogy az embereket meggyógyítsa, arra nincs...

Előbb lesz egy világháború mint világvége, de persze az a háború valszleg nem lenne akkora, hogy elpusztítsa a Földet....

Jah ez meg a másik, a FÖLD pusztulása, az NEM egyenlő a VILÁG pusztulásával...

2012. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%

Jahh meg minek tartják ekkora über népnek a majákat a mai emberek? A spanyolok pár százan elintézték a nagy majákat...

Meg kb 4-5éve a 2012es világvégéről szó sem volt...

Na meg gondolom nem ez lenne az első hogy új ciklus kezdődik a maják naptárában...

2012. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy kétélü fegyver. Mert ha dec 21ben semmi sem történik akkor a többséget már nem foglya érdekelni az újabb világvége jóslat. (amilyen nagy hirverést csaptak az egésznek) Ha meg megtörténik akkorr már mindegy...
2012. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Fizikai képtelenség hogy egy ember valaha is meg tudja jósolni a világvégét. Ez nem olyan dolog.
2012. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Szerintem nem közelít,nem fenyeget világvége.

Sokszor mondták már ,hogy " na majd idén" .Nem tudható dolog.Majd egyszer csak eljön.

A médiának nagyon jó szokása pánikot kelteni ilyesmikkel,mert miért is ne keltsünk pánikot ?ugye.

Szerintem nem kell ilyesmin idegeskedni.

2012. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!