Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A maja naptár átszámolásához,...

A maja naptár átszámolásához, beszámolták-e az "ellopott 300 évet? "

Figyelt kérdés
Egy német történésznek volt egy elmélete, miszerint a középkorban hozzáírtak 300 (pontosabban 614.augusztus-911.szeptember), sosemvolt évet az európai történelemhez. Ha ez tényleg megtörtént, vajon ezt beszámolták a maja naptár átszámolásához? Vagy csak 2312-ben kell várnunk a világvégét?
2011. dec. 20. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Egy tényt elmesélek: a maja naptár nem jósol világvégét. Egyáltalán, semminek a végét nem jósolja. Eljön egy ciklus vége - mint nálunk 1999 év végén. Utána nem véget ér, hanem kezdődik a következő ciklus - mint nálunk 2000. Innentől fogva baromság az egész :)
2011. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Hallod az LG nem okos telefonom is tudja 2099-ig mutatni a naptárt. Agytrösztök.
2011. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Megint világvége lesz! Jaj de jó, a legutóbbit úgyis átaludtam, a kettővel régebbire meg már nem is emlékszem.


Végre valami, ami kizökkent ebből a monoton, egyhangú LÉTEZÉSBŐL, olyan jó lesz egy kicsit kipusztulni, eltűnni, meghalni!


Csak hogy majd legyen mit mesélni az unokáimnak, hiszen én is élveztem, mikor nagyapám az afrikai vadászélményeiről mesélt, pedig soha a lábát ki nem tette Magyarországról.


Pedro

2011. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt a német történészt ,már 1000szer megcáfolták kb..:)

Ejnye fiúk:D Egy új ciklus , de mindegyik egy drasztikus dologgal ér véget és kezdődik:D Nem voltak buták ezek a maják..tudtak pár dolgot[sőt szerintem voltak segítőik is..]

De ha valami igazság van a jóslatukban, tuti nem 2012re fog esni az a nap:D

2011. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Imádom az ilyent! 4válasz, amiből csak egy fél kapcsolódik a kérdéshez!

A Juliannus-Gergely féle naptárkiigazítást mivel cáfolták? Az nem igazi cáfolat, hogy "ez egy hülye"!

2011. dec. 20. 18:57
 6/15 anonim ***** válasza:

A Gergelyes egy rendelet volt amit abban az adott korban csináltak[le is jegyezték kolostori személyek] a lényege az volt ,hogy[lehet hülyeséget írok ,de valami ilyesmi.. nem emlékszem a pontos napra] október4.ét október 11. e követte..az oka az volt, hogy már túlságosan elcsúsztak a napok, évszakok, és teljesen rossz volt enélkül a reform nélkül a naptár..

A német kutató pedig, csak egy feltételezést tett, mert nem tudta bizonyítani az igazát..

Rengeteg egyház[már akkor is] feljegyezte a történéseket, csatákat stb..[igaz sok eltűnt,megsemmisült]

Szóval a kérdésedre válaszolva...nem , nem hiteles a tudós által képzelt tévhit, mert semmilyen bizonyítási alapja nincsen neki..

2011. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Éppen ez a néhány nap csúsztatás a lényeg! 2 nappal többet kellett volna csúsztatni! Az a 2 nap jött volna össze 300 év alatt! És ez a 2 nap nem lett hozzácsapva!!
2011. dec. 20. 22:36
 8/15 A kérdező kommentje:

Hogy az előző érthetőbb legyen:

Kr.e 45ben a tavaszi napéjjegyenlőséget március 21.hez igazították, és bevezették a négy évenkénti plusz 1 napot, a szökőévet.

1582.ben október 4. után október 15. jött. Ez 10 nap kiigazítás. Valamint bevezették a szökő-szökő évet, vagyis hogy minden 25 szökőévben (100évente) a szökőnap elmarad. Tehát eltelt 1627 év, és az addigi csúszás kiigazításának betoldottak 10 napot.

Csakhogy!

10nap eltolás 1282 évet fed le! 1627 év kiigazításához 13 nap kellett volna! Hol maradt az a 3 nap?

Na ennyit a nagy 1000 cáfolatról!

2011. dec. 21. 09:22
 9/15 anonim ***** válasza:

És erre a 13napra támaszkodva kijelentették, hogy nem volt 300év..Az a baj ezzel, hogy a sóder megvan a könyvben-előadásokban erről, de tiszta rendezett tényekkel nem tudják alátámasztani sehogy...

Így tehát én is tudom állítani, hogy süsü a sárkány létezett..bizonyítékom nincs, de én azt mondom neked:D

Szóval az érvelésnél nekem nagyon sántít..:D de kíváncsi vagyok a véleményedre:D

2011. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem csak ez az egy érv van, de ez az egyik legfurcsább, és ez volt ami engem is a leginkább gondolkodóba ejtett (mikor legelőször hallottam a feltételezésről, én is azt mondtam, hogy marhaság, képtelenség). De további érdekesség, hogy a kor dokumentumai közül eddig egy sem került elő, ami hiteles lett volna! Eddig az összesről kisült, hogy hamisítvány (és ezt az elméletet tagadó történészek is megerősítették)!

És még mielőtt megkérdeznéd, hogy mi értelme lett volna egy ilyen hamisításnak:

Nos ebben az időszakban éltek az európai nemzetek ősei. Pl Nagy Károly, Svatopluk, Karoling dinasztia, nagy frank birodalom, Nagymorva birodalom (amire a mai szélsőjobbos szlovák politikusok hivatkoznak, és követelik vissza a Balatont, mint az ősi szlovák területet)! Vagyis ebbe a kitalált 300 évbe építették bele a mai európa több országának "őstörténetét"!

2011. dec. 21. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!