Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz ez a méhekkel kapcsolatban?

Igaz ez a méhekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

szoktam nézni a spektrumon az állati rekordokat(most is azt néztem 10.rész) és elmondták hogy hogyan készítik a méhek a mézet:

- begyüjtik a nektárt

- visszaszállnak a méhkasba

-odamennek a fiatal dolgozók és lenyomják a másik méh torkán a nyelvüket hogy az fellöklendezhesse. O.O

-és ezt többször megcsinálják mig elég jó állagú nem lesz

-azután meg berakják a hejükre (nem tom hova azokba a kis jukacskákba) és a vízt meg egyéb anyagokat kiszednek belőle valahogy


hát nem tom ki hogy van vele... de én eléggé ..khm... meglepődtem ezen..

ti mit tudtok még erről?nem azt mondom hogy hazudnak de ... remélem nem igaz O.O



2012. jan. 2. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
azután meg berakják a hejükre a "mézet"(amit felöklendeztek) (nem tom hova azokba a kis jukacskákba) és a vízt meg egyéb anyagokat kiszednek belőle valahogy
2012. jan. 2. 16:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemtom, 5 évesen már tudtam ezt és akkor sem lepődtem meg. Eddig szerinted hogy csinálták a mézet? fakanállal keverték?
2012. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy így csinálják, de azok a kis lyukacskák a sejtek (így nevezik őket). A lárváknak remek tápanyag (de nyugi, mikor kipergetik a mézet, lárva nem fog az üvegbe kerülni).

De azt ne mondd, hogy emiatt elment a kedved a méztől... ez teljesen természetes, a méhek mindig így csinálták a mézet. Akkor is, amikor még nem tudtál róla. A méz ettől nem fog megáltozni. Hidd el, ennél jóval gusztustalanabb előállítási folyamatok is vannak. :)

2012. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem ment el a kedvem, csak meglepődtem mert nem gondoltam hogy lenyomják a másik méh torkán a nyelvüket
2012. jan. 2. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:

"és a vízt meg egyéb anyagokat kiszednek belőle valahogy"

Magyarul: szárítják.


Ne haragudj: elsős vagy, vagy külföldi? Valami észvesztően rosszul beszélsz magyarul.

2012. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!