Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség valaha is fel...

Az emberiség valaha is fel fogja találni a fénysebességel való utazást, esetleg mesterséges féreglyukakon át utazunk az univerzumban?

Figyelt kérdés
Elvileg lehetetlen, de miért? Sztem egyik sem az. A napból érkező fotonok olyan sebességgel haladnak, akkor mégse lehetetlen, ha valami emgy olyan gyorsan már csak reprodukálni kell azt. Attól még hogy msot lehetetlennek tűnik később nem biztos hogy az lezs. (pl repülés középkorban és msot)
2009. máj. 22. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen idős vagy, ezt fizikából tanítják, tehát előbb-utóbb tanulni fogod ha eddig nem is, a relativitás-elmélet értelmében a fénysebességgel közlekedő részecskék/tárgyak tömege végtelen nagyságúra nőne, és emiatt nem lehet őket felgyorsítani fénysebességre. Kicsit gyerekesen magyarázva nincs olyan erő ami egy végtelen tömegű tárgyat tudna gyorsítani. A fotonok azért kivételek, mert nekik nincs nyugalmi tömegük, a nullát pedig akármivel szorzod az ugyanúgy nulla marad.
2009. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
pár ezer év mulva talán épitenek egy olyan űrhajót aminek a sebessége tart a fényéhez, de azt elérni, vagy utolérni soha nem fogja tudni
2009. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz amúgyse errefelé kell kutatni, mert ez tényleg nem nagyon visz előre, hanem inkább magát a teret vizsgálni. Térhajlítás, térkapuk, hipertér... Ez lenne a csillagközi (meg, kellő precizitás esetén, bolygóközi) utazás igazi nyitja, mert csillagközi távolságoknál még a fénysebesség is túl lassú.
2009. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hááát azért ki tudja mi lesz még a jövőben. Ha netán kiderülne, hogy a tachionok léteznek (definíció: [link] akkor lehet a sima anyagot is át lehetne konvertálni ilyenné legalább az utazás idejére:)

Sőt vannak elméletek, hogy a világűr más helyein a planc állandó is más lehet amit ha sikerülne elérni lehet a határsebesség is megváltozna. Persze ez csak feltételezés de ha az emberiség nem pusztítja ki magát az elkövetkezendő pár millió évben akkor felfedezhetünk még új dolgokat.

2009. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont tegnap elött láttam a Discovery Chanell-en egy műsort az "időgépekről". Nos volt egy két eléggé kivitelezhetetlen ötlet, de volt ami megvalósítható. Egy Svájc-i tudós (a nevére már nem emlékszem) lézernyalábok segítségével modellezett egy féreglyukat :). Az ötlet jó volt csak a rendszer túl nagyra sikerült (10 cm hósszú 0,5 cm széles plexi cső). Ahogy hogy ezt megvalósítsák NaNo teknológiára van szükség amire jelenleg nincs pénze azegyetemnek vagy ilyesmi... Lényeg a lényeg 2012-re várhatóan elkíszítik a "féreglyukat". Egy egy hajszálnál is vékonyabb üreges cső lesz amin lézerek segítségével, valamit a protonokkat csinálnak. A csőben egy darab részecske lesz az időutazó.


Érdemes lesz erre odafigyelni :)

2009. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A fenti műsort én is láttam, csak az a National Geographice-en volt. Mindenütt azt hallani, hogy a féreglyukak térbeli átjárók és hogy úgy kell elképzelni őket, mintha egy félbegörbített lapnak a két végét kötnék össze. Szerintem inkább az univerzumokat kötik össze és csak rajtuk keresztül lehet univerzumból univerzumba menni. Lehet, hogy ez hülyeségnek hagzik, de létezik a multiverzum elmélet, miszerint nem univerzumban (jelentése: amiből csak egy van), hanem multiverzumban élünk. Ebben a multiverzumban végtelen sok univerzum van, és a velünk párhuzamos univerzumok majdnem teljesen ugyanolyanok, mint a miénk - csak kicsi eltérések vannak. Tehát a múltba utazni a saját univerzumodban (még kimondom ezt a szót párszor...) lehetetlen, ellenben egy párhuzamos univerzum (...) majdnem ugyanolyan múltját meg is tudod változtatni. Tehát egy vasútállomásnak kell elképzelni a multiverzumot, amelyen a vonatok sosem tolatnak.


Bővebb információkért írj nekem!

2009. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!