Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az űrturizmus...

Lehetséges, hogy az űrturizmus egyre jobb és hatékonyabb hajtóműveket fog eredményezni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy idén már két cég is megkezdi az űrturisták szuborbitális utaztatását. Egyre több cég száll be az űrturizmusba, akár állami cégek beszállítójaként, akár utazást ajánlóként, akár űrhotelt építve, stb... Hallottam a VASIMR nevű hajtóműről is, ez akár 6 hét alatt elvinné az utasokat a Marsra, a tesztelés mostanában lesz és eddig nagyon ígéretesnek tűnik, bár csak az űrben tudna elegendő tolóerőt kifejteni. Ti mit gondoltok? 2050-re lehetnek már pár hét alatt közlekedő interplanetáris űrhajó? Régebben is a hajók több hónapig utaztak az újvilágba. Tudom, hogy ez más, de egy hatékonyabb hajtómű elősegítené ennek az eljövetelét? Kíváncsi vagyok nagyon a véleményetekre.
2012. jan. 6. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az űrturizmus valóban komolyan beindul, akkor nehéz megjósolni hogy ez mennyire fogja felgyorsítani az űrutazás fejlődését. Mennyire gyorsította fel a számítógépek fejlődését az első PC megjelenése? Ma már tudjuk, de akkor még senki sem sejtette, mekkora ugrást fog majd ez eredményezni. Szerintem amit felvetsz, talán az a minimum. Értem ez alatt azt a pár hetet 2050-ben.
2012. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt inkább a költség a kérdés, a technológia fejlődni fog amíg elérik a fizikai korlátait.
2012. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szvsz az űrtechnikát, mint minden más technikát a hadiipar fejleszti/fejlesztené a legjobban a jövőben.

G.

2012. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!