Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van halál után...

Szerintetek van halál után élet? Vajon jobb a halál, mint az élet? Miért nem tudok a rossz szokásaimról leszokni?

Figyelt kérdés
Ma többször felmerült bennem ez a kérdés,talán jobb lesz odaát? Én nem vagyok nagyon rossz ember ,de olyan jó sem ,mert nem vagyok elég nyugodt természetü ,ha felidegesitenek nem birom üvöltés nélkül ,és stb. de elég nagy szivem van ,szinte minden koldusnak adok pénzt ,és nem tudom ,hogy mi az ,hogy valakit kicsúfolni vagy lejárni ,de a számon vannak azért a mindennapi csúnya beszédek ,ez már megszokás ,ha a jelenlétemben az emberek nem kezdeményeznek ,pl.nem kötekednek,nem szólnak be, akkor nekem sincs egy rossz szavam sem senkihez,és minden mennyei , de ha belém kötnek ,sajnos nem birok magamon uralkodni :( és szeretnék nagyon jó lenni, csak ezen kellene változtassak ,hogy próbáljak uralkodni magamon...Szerintetek ,amiért mindennap megpróbálok változtatni a rossz szokásokon ,de nem sikerül ,lesz e esélyem a Menyországba jutni? :) Normális válaszokat ha lehet,Köszönöööm :)
2012. jan. 3. 14:56
 1/9 A kérdező kommentje:
17/L
2012. jan. 3. 14:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs.Minden ami keletkezett el is múlik egyszer.
2012. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
[link] errol mi a velemenyed? [link] es errol? [link] na es errol? most kuldte egyik baratom a facebookon .. valaszodat varom!
2012. jan. 3. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. :)


azért azt jó ha tudod, hogy a halál ellentéte nem az élet. az élet az van, ellentét nélkül, a halál párja a születés, és e két dolog váltópontok az élet meg nem szűnő folyásán egy egyén szempontjából.


azért "kell" megszüless, hogy képes legyél úgy is a feltétel nélküli szeretetet tanúsítani, hogy kötekednek veled...ha teljes mértékben azonosultál ezzel a bizonyos szeretettel, akkor már a mennyországban is vagy, ami nem egy hely, hanem az elméd állapota.


hogy hogyan uralkodj ezeken a negatív szokásaidon? minden egyes alkalomnál jusson eszedbe, hogy ez végső soron nem Te vagy, Te szabad vagy, és ne éltesd ezeket a rossz gondolatokat, amik az idegeskedést és miegymást váltják ki belőled. Ha nem adsz nekik erőt, egy idő után elhalkulnak, és soha többé nem bukkannak fel. Illetve vannak különböző segítségek is e téren, de a legfontosabb, vagyis a legerősebb módszer az, hogy szó szerint elfogadod önmagadban a drága jó Istent, azaz belátod, hogy Te Az vagy, Te egymagadban vagy az, ami létezik, nem pedig valami külön létező vagy például tőlem, vagy bármi mástól...


esélye pedig mindenkinek van a mennyországra, sőt a dolog erről is szól, de ahhoz, hogy a mennyei állapot értékelhető legyen egy egyénnek, kénytelen megízlelni azt, ami nem az.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Én nem tudom, van-e élet a halál után, de ha a Mennyországba akarsz jutni, az nem azon múlik, hogy milyen jó ember vagy és mennyi jót cselekszel, hanem hogy megtérsz-e Jézus Krisztushoz. A Biblia szerint ez az egyetlen kritérium.


Az persze egy más kérdés, hogy ha valóban őszintén megtérsz, akkor annak következménye, hogy nem fogsz rossz cselekedeteket elkövetni, vagy ha mégis, akkor megvallod és megbánod, és igyekszel többet nem elkövetni. De a feltétel az mindenképpen maga a megtérés.

2012. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Másképp fogalmazva: a legkegyetlenebb tömeggyilkos is a Mennybe kerül, ha megtér és megbánja a bűneit, de a legnagyszerűbb ember is a pokolra jut, ha nem tér meg.
2012. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...:) Olvastam itt a neten par dolgot,hogy tenleg 2012 dec.21-23 vilagvege?! kicsit meg vagyok ijjedve :(
2012. jan. 5. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam egyszer, hogy a halál csupán az az állapot, ahol az orovstudomány megáll. ez hagy némi felvetést arra, hogy nem biztos, hogy a halálból nem lehet visszajönni stb..csupán még nem értjük a működését. paradox mi? :D
2012. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én sem hittem abban, hogy valóban van élet a halál után. Apukámnak mindig mondtam, hogy ez hülyeség meg ilyenek.. És mondta, hogy pedig van élet a halál után! Elmondta, hogy a Bibliában azt is le írják. Ezért érdemes közbe bele olvasni, rosszat nem fogsz tanulni belőle, csak hasznos dolgokat olvashatsz. Én bele lapozgattam, olvasgattam, és az 1495 oldalból (azt hiszem annyi) pont megtaláltam azt a részt, hogy ha valaki tiszta szívvel és lélekkel él akkor a Mennybe fog jutni és Isten tisztelni fogja. De aki egész életébe csak a bűnt követi és a rosszat, az a Pokolba fog jutni és ott megkapja a méltó büntetését!

És azt még leírom, nehogy azt hidd, hogy a Bibliát olvassuk mi egész nap, mert nem! :)

Nem tudtam, sok mindent írni, de remélem kicsit hasznos volt...

15/L

2013. márc. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!