Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "going to"...

Mi a különbség a "going to" és a "will, were" szerkezet' között?

Figyelt kérdés
angol
2012. jan. 7. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

going to - eltervezett jövő

will - jóslás, vagy abban a pillanatban elhatározott dolog.

2012. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az egyik erős elhatározás,

a másik feltételezés,

a harmadik meg kötőmód.


Ha éppen jövő időre gondolsz. Ennyi információ túl kevés, talán ha behelyettesítenéd példamondtaba...

2012. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

sikáká xD hahaha


olyan nincs hogy "will, were", az nem egy szerkezet.


A going to és a will - mindkettő jövő időt fejez ki, a will-t CSAK és KIZÁRÓLAG 3 esetben használjuk, az összes többiben a going to a helyes.


Will, ha:


1. Szubjektivitást fejezünk ki - I think Real Madrid will win the Champions League this year.


2. Spontán felajánlást teszünk - (látod hogy az öreg néni szenved a nagy zacskóval, és mondod neki hogy) I will help you with your bag!, (látod hogy a kisgyerek nem tudja bekötni a cipőjét, és mondod neki hogy) I will tie your laces for you!


3. Ígéretek - I (promise I) will be there / I (promise I) will never miss a seminar again!


Minden más esetben a jövő idő nyelvtanilag helyes kifejezésére a going to-t használjuk. Remélem érthető:)

2012. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, amúgy ezért írtam ilyen idézőjelszerűséget a szerkezet szó után, mert nem tudtam máshogy kifejezni. :D
2012. jan. 8. 00:06
 5/14 anonim ***** válasza:

3/4


Válasza nem egészen helyes.


A lényeges különbség, hogy a going to olyan jövőt fejez ki, amely hamarosan bekövetkezik. Pl. Az asztal sarkán billeg a toll, és szólsz, hogy le fog esni. Az going to.

Ami biztosan lesz, az is going to.


Az összes többi eset lehet will. (De jövő időt ki lehet jelen idővel is fejezni, ezt most nem részletezem)


A lényeg a will az általános alak.

2012. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 10:21


Mi nem volt helyes a válaszomban?:( Főleg úgy, hogy mindketten ugyanazt írtuk, csak te azt írtad le hogy a going to-t mikor használjuk, én meg azt hogy a will-t...Arról nem beszélve, hogy mondjuk egy nyelvvizsgázónak elég karcsú támpont az amit te adtál: "Figyelj, lényeg, hogy a will az általános alak." Ezzel sokra azért nem menni, lássuk be. Szerintem abban a felosztásban amit én írtam sokkal könnyebben el lehet igazodni az útvesztőben, és ők ( [link] ) is így osztották fel...Annyi hibám valóban volt, hogy a szubjektivitást going to-val is ki lehet fejezni. De most figyeljen mindenki, mert mondom a lényeget: a will az általános alak:D

2012. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A "csak és kizárólag", illetve a "minden más esetben" kezdetű mondataiban.


Ezért írtam, hogy nem EGÉSZEN helyes, nem azt, hogy nem helyes.

2012. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Meg alapbol ha fikazassal kezdesz egy valaszt akkor ugy tunik mintha nagyon ertenel a temahoz:D


Ha tovabb akarnek kotekedni akkor megkerdeznem hogy az altalam emlitett eseteken kivul meg mikor hasznaljuk a will-t, de nem akarok:) a going to esszenciajat jobban megfogtad, ezt alairom:) szep napot

2012. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem akartam kötekedni. Ilyen napom volt...
2012. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Egyszerű jövő (Simple Future)

Képzése: will (1. személyben shall is lehet) + to nélküli főnévi igenév.

+ He will do the shopping.

- He will not (won't) do the shopping.

? Will he do the shopping? - No, he will not. (won't)

+ Yes, he will.

Használata:

szándék, elhatározás kifejezésére (az elhatározás a beszéd pillanatában születik)

-We have run out of milk. (Elfogyott a tej.)

-Then I will go and get some. (Akkor lemegyek és veszek.)

szokásos, ismétlődő cselekvés kifejezésére a jövőben

The shop will be closed on Saturdays. (Szombatonként zárva lesz az üzlet.)

2012. jan. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!