Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkor most hány Volt-ot vesz...

Akkor most hány Volt-ot vesz fel az elektromos fogyasztó?

Figyelt kérdés

Van egy hagyományos karácsonyfa izzósorom, 16 égős. 14 V-os égőkkel működik.


A hálózati áramforrás úgy tudom 220 V-os de nem vennék rá mérget. Az izzósor dugvillájára az van rávésve, hogy 250V, gondolom ennyit vesz fel. Mivel a feszültség arányosan oszlik el (250/16 = 15,625) így úgy tűnik h ez túl sok jut egy égőnek. Az égősor kábeljára van ragasztva egy cetli8, amin 230V szerepel (230 / 16 = 14,375) noha kicsivel ez is több, de nagyjából megfelel.


Akkor most ezt hogy kell értelmezni, melyik adat "jó"? :D Köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 13. 18:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Megoldottam a problémát, köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 14. 23:55
 12/13 tél ***** válasza:
Bocs! de itt semmilyen zöld színt nem láttam. Ha már tudod használni az ellenállásmérőt nézd meg az izzókat egyenként, de jobb egy 9voltoselem mert az izzók nem csak az izzószálnál tudnak kiégni!
2012. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Ha már tudod használni az ellenállásmérőt nézd meg az izzókat egyenként, de jobb egy 9voltoselem mert az izzók nem csak az izzószálnál tudnak kiégni!"


Köszönöm a válaszodat, habár ellenállás mérő nélkül sikerült megcsinálnom az izzósort.



"itt semmilyen zöld színt nem láttam"


A képen látható hat darab izzó, egy középen és 5 körülötte, fehér csatlakozóval és mindegyik enyhe zöld színnel bekarikázva, és kettő karikázás összeér. Na mind1, köszönöm minden hozzászólónak a segítségét.

2012. jan. 16. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!