Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás? Lent.

Mi a megoldás? Lent.

Figyelt kérdés

Van 3 villanykapcsoló egy szobában. Minden egyes kapcsolóhoz van kötve egy izzó egy másik szobában. Magyarul külön szobában vannak a hozzájuk tartozó izzók.

Meg kell állapítani, hogy melyik kapcsolóhoz melyik izzó tartozik. Egyszer felkapcsolhatod tetszés szerint őket, s utána át kell menned abba a szobába, ahol az izzók vannak, és ott megmondani, melyik izzót, melyik kapcsoló működteti.


2012. jan. 14. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Felkapcsolod az egyik kapcsolót, vársz 5-10 percet. Lekapcsolod, és felkapcsolsz egy másikat.


Átmész abba a szobába, ahol az égők vannak. Amelyik ég, annak a kapcsolóját kapcsoltad fel legutóbb. Utána a két sötétet megfogod, és amelyik melegebb, azt kapcsoltad fel először. Következésképp a hideg izzót a harmadik kapcsoló működteti, amihez nem nyúltál.

2012. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Helyes :)
2012. jan. 14. 16:52
 3/4 fúróferkó ***** válasza:

Egy lehetséges megoldás:A 3 kapcsolót 3 külömböző ideig tartsd bekapcsolva.

Rohanj át a szobákba ,és próbálj hőfokkülömbségeket érzékelni az izzókon!

Amelyik a legmelegebb ,annak a kapcsolója volt a leghosszabb ideig bekapcsolt helyzetben,a leghidegebb izzó kapcsolója a legrövidebb ideig.

A középsőt meg találd ki!

2012. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fúróferkó ***** válasza:

Itt meg én voltam a leglassúbb.))

Amikor elkezdtem a válaszírást ,még nem volt egy válasz sem.

2012. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!