Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor két tárgy összeütközik,...

Amikor két tárgy összeütközik, akkor végtelen gyorsulás történik?

Figyelt kérdés
Adott egy egyhelyben álló acélgolyó amibe a sugárral merőlegesen beleütközik egy ugyanilyen mozgó golyó. Ilyenkor ugye a mozgó golyó átadja az összes energiáját az álló golyónak, ami rögtön ugyanazzal a sebességgel megy tovább, ugyanabba az irányba (súrlódást, deformálódást stb-t most hanyagolva). Na most ahogy beleütközik az adott sebességgel mozgó golyó az állóba, akkor a mozgó golyó elméletileg végtelen kicsi idő alatt kell, hogy lelassuljon, míg az álló golyó ugyanilyen végtelen idő alatt veszi fel a sebességét. Tehát akkor végtelen gyorsan gyorsul?
2012. jan. 15. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagoltad a deformálást, úgyhogy igen.
2012. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De 2 tökéletesen gömb alakú, pl gyémánt (ha jól tudom legridegebb, keményebb anyag) gömb ütközik, akkor azok hol deformálódnak úgy, hogy fokozatos lassulás és gyorsulás történik?
2012. jan. 15. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Najó, a gyorsulás nagy, de nem végtelen. Pontosan a deformáció miatt jön létre. Amúgy ha belegondolsz, pont ezért gyengítik meg az autók karosszériáját egyes helyeken, hogy az erőátadás nagyobb távolságon jöjjön letre.
2012. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyengén lököd a gyémántokat egymásnak, akkor kicsit deformálódnak, az atomjaik közelebb kerülnek egymáshoz. Ott is kovalens kötések vannak, és kicsit tudnak mozogni az atomok egymáshoz képest. Ezért lesz a gyorsulásuk nagy a gyémántoknak, de természetesen nem végtelen. Ha elég erősen lököd őket egymásnak, akkor éppen a ridegségük miatt eltörnek.



A végtelen gyorsulás csak a modelled hibája.


OFF: Előző, az autó karosszériás dolog kicsit pontosabban: Azért csinálják könnyen deformálhatóra, hogy az ENERGIA átadás, azaz a munka végzés nagyobb úton történjen, és így az utasokra ható erő kisebb legyen.

2012. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem lehet elhanyagolni a deformációt. Akkora, hogy az anyag töréséhez is vezethet (tehát az erő nagyobb a nyomószilárdságnál, ami gyémántnál nagyon nagy erő).


Valós esetben pl. ki kell mérned a deformációt, és ebből számolhatsz erőt - vagy az ütközési felületen kell erőmérőt használnod (de az meg fogja hamisítani a mérést, mert maga is deformálódik).


Amúgy láttál már lyan képet, ahol focista rúgja a labdát? A normál focilabda deformációja 50%

A közepéig beér a csatár lába.

2012. jan. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne vicceljunk mar! Ha ket targy osszeutkozik, akkor ki lehet szamolni az ebredo eroket. Ezek az erok fogjak a targyakat gyorsitani. F=ma. Mitol lenne vegtelen?? Egyszeruen nem ertem a problemat.
2012. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!