Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthető ki, honnan...

Hogyan deríthető ki, honnan származnak az őseim, és milyen rasszba tartoztak?

Figyelt kérdés

Jobban nem tudom megfogalmazni. Konkrétan az érdekelne, hogy milyen népcsoportokból jöhettek az őseim, és miért nézek ki úgy, ahogy :)


Én kreol bőrű vagyok, nagyon könnyen barnulok.A szemem nagyon sötétbarna, és a testszőrzetem is. Alacsony vagyok(175 cm körül), a fejem hosszúkás, az orrom kicsit nagy és vékony, de nem zsidóorr :) A családomban nagyapám ilyen, neki alapból barnás bőre van de nem cigány, és ameddig ők visszaemlékeznek és a szüleiktől/nagy és dédszüleiktől tudják, nem volt senki roma a családban. Anyukám szintén ilyen típusú.


Nagyanyám ennek szöges ellentéte, ő magas, szőkés a haja, és zöldeskék szeme van, gondolom valamilyen szláv vér kerülhetett azon az ágon a családba.


Apám is alacsony, neki is hosszúkás a koponyája, és nagyon könnyen barnul a bőre, de alapból elég hóka :) Szintén barna hajú/szemű, de kiskorában szőke haja volt.


Ebből mennyire lehet következtetni a származásomra? Előre is köszönöm :)


2012. jan. 18. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből sehogy. Családfa kutatással járhatsz utána.
2012. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Családfakutatás, talán antropológiai vizsgálatok mellé. Ennyiből nem lehet megmondani.
2012. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
DNS vizsgálattal szerintem lehetséges lenne. De azok nagyon drágák.
2012. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Levéltárakban nyomozhatsz az őseid után.

Ajánlom, könyvtárban: Czeizel, A magyarság genetikája.

A jegyeid közelkeleti származásra is utalhatnak, pl. a török időkből, de akár olasz származású is lehetsz, pláne, ha van a közelben régi, vagy működő bánya, stb...

2012. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

családfakutatás

(ha alföldi vagy, akkor kun)

2012. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magy valószínűséggel Te mediterrán típusú vagy.


Ilyen típusúval Dél-Európában lehet leggyakrabban találkozni. A spanyolok között is sok ilyen típusú van (pl. Antonio Banderas, Penelopé Cruz, Raul Albiol stb.), valamint a portugálok között is láthatsz bőven mediterránt.


Magyaroknál ritka típus, főleg a székelyeknél vannak mediterránok a magyarok között.

2013. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!