Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Einstein mire alapozta azt a...

Einstein mire alapozta azt a feltevését, hogy a gravitációt a tér görbülete okozza?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a tér,úgynevezett semmi,tehát nem anyag,hogy lehet egy anyagtalan dolognak görbülete,és még ha lenne is neki,ez miért okozna gravitációt?
2012. jan. 22. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igy gondolta. Nekem valami olyan remlik, hogy a gravitacio okozza a ter gorbuletet.... nem mindegy, hogy melyik az ok es melyik az okozat.


Mi az a hulyeseg, hogy "ugynevezett semmi"? :-D

2012. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudtam jobb szavat találni,mi a vákuum?Légüres tér,semmi nem?

A gravitácio okozná a tér görbületét,de akkor mi okozza a gravitációt?

2012. jan. 22. 20:57
 3/5 anonim válasza:

én úgy tudom, hogy van egy elmélet amiszerint a gravitációt a következőképp kell elképzelni:


mintha a világegyetemben ki lenne feszítve egy lepedő, amire rárakjuk az égitesteket. a gravitáció pedig attól függ, hogy melyik mennyire "nyomja" be maga alatt a lepedőt. tehát gyakorlatilag a tömeg határozza meg a gravitációt. (tömegvonzás=gravitáció) és végül is így még a tér is görbült nem?

2012. jan. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon emlékszem, hogy ezt valóban Einstein vetette fel, szerintem ez már utána volt. Sok mindent mondott, de azért nem írta le az egész modern fizikát napjainkig, azért Einstein óta is vannak fizikusok.
2012. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem Einstein csak a látszatot fogalmazta meg,és azt fogadta el valóságnak,de szerintem,az hogy mi hogyan fogjuk fel a környezetünket,közel sem biztos,hogy az pont ugy is van.
2012. jan. 23. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!