Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megállapítani...

Hogyan tudnám megállapítani egy anyagról, hogy réz vagy bronz? Tudom, hogy a bronznak nagyobb a falysúlya .

Figyelt kérdés
... na, de mihez képest ugyebár. Hogyan tudnám házilag megállapítani egy tárgyról (több szobor, figurák, stb.), hogy réz vagy bronz?
2012. jan. 23. 08:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A réz alapállapotban vörös színű.

A bronz színe -mivel ötvözet- a sárgától a barnáig bármilyen lehet, az ötvöző anyag(ok) fajtájától és mennyiségétől függően.

2012. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akkor elméletileg nem tudom megállapítani laikusként, hogy milyen anyagból készült?

Nincs valamilyen szer esetleg ami másképpen oxidál egyikkel-másikkal?

2012. jan. 23. 09:39
 3/19 anonim ***** válasza:
És a réz alapjában lehet sárga is nem ?
2012. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Kinga néni ***** válasza:
19%
bocs, de nem bírom megllni, h ki ne javítsalak, KEdves Kérdező: afaJsúly első jéje pontos!
2012. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves Kinga néni! Már vártam a kijavítást és köszönöm szépen! :)
2012. jan. 23. 11:18
 6/19 A kérdező kommentje:
Én meg abban szeretnélek kijavítani, hogy írás közben ne kapkodj! Gondolom ebből adódik a helytelen írás és arra kérnélek, hogy ne rövidíts! Olyan gyönyörű a magyar nyelv és nem olyan hosszú az a fránya "hogy" szócska .... :))
2012. jan. 23. 11:21
 7/19 A kérdező kommentje:
ma 09:57! Persze, van vörös és sárga réz, a kettőt nem nehéz megkülönböztetni.
2012. jan. 23. 11:23
 8/19 anonim ***** válasza:
A réz vörös. Csak ha ötvözik, akkor sárgul be, az a sárgaréz.
2012. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Én csak az -1-es válaszát kívántam bőviteni, mert ő azt mondta, hogy a réz alapszine vörös ! Igen - a vörösrézé, de a sárgarézé sárga, mondtam én.
2012. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Persze, van vörös és sárga réz, a kettőt nem nehéz megkülönböztetni."


Csak vörösréz van, ami tiszta réz!

A "sárgaréz" helytelen elnevezés, mert az nem tiszta réz, hanem a réz és cink ötvözete. 1-7% cink csak halványvörössé, 7-14% cink vöröses-sárgává, 14-17% cink pedig tiszta sárgává változtatja a vörösréz színét. Egészen 30%-ig az ötvözet sárga színű marad. 30%-on túl kezd vörösödni, úgy hogy az 50% cinket és rezet tartalmazó ötvözet aranysárga színű. 50%-on túl az ötvözet kezd fehéredni és mindinkább a cink színét ölti fel. Ha öntvényt akarnak készíteni, akkor megy bele Ón is ami szilárdabbá teszi

2012. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!