Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretném kipróbálni az alvás...

Szeretném kipróbálni az alvás közbeni nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülyeség, meg hogy semmi értelme, esetlegesen hülyeség, de egy próbát megér, erre szeretnék tippeket, ötleteket, avagy oktatóanyagokat.


Előre is köszönöm


(ha lehet csak értelmes válaszokat, a többit úgyis töröltetem a moderátorral)


2012. jan. 25. 18:20
 1/1 Szergely ***** válasza:

A kérdés rosszul van megfogalmazva mivel azt nem tudjuk hogy szeretnéd e, és arról senkinek sincs adata rajtad kívül.


Az alvás közbeni nyelvtanulás nem feltétlen hülyeség, régebben olvastam erre irányuló kutatásokról amelyeknek kétes eredményei lettek:

Az eredmények azt mutatták hogy csak alvás közbeni tanulásnál maradt meg bizonyos mennyiségű tudásanyag több esetben, de az alvás minőségét nagy mértékben rontja, megterheli az agyat, rontja a hosszú távú memória elraktározását, fáradékonnyá teszi a használót.

Szóval a lényeg hogy működik és van némi ára a dolognak.


Btw:

[link]


persze ez negatívumot nem említ de bizonyítja hogy van valóságalapja a dolognak, ebből kifolyólag nem hülyeség.


Saját javaslatom hogy egy normál hangoskönyv már elsajátított (normál tanulással) hanganyagát (szigorúan aznap este mikor átvetted) játszd újra mikor alszol, és ne konkrétan olyat keress amit csak alvás közben kellene hallgatni.

Kb. minden nyelvoktató könyvhöz adnak cd-t is hanganyaggal.

2012. jan. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!