Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csernobilba egyáltalán lesz...

Csernobilba egyáltalán lesz valaha élet még?

Figyelt kérdés
vagy sose lesz ott már semmi ? mennyi ideig sugárohat ugy érdekelnek ezek a dolgok nem tudom miért :D nem régiben néztem ilyen képeket és olyan ijesztő hogy az ablak lefényképezve és ott a kisgyerek macia vagy ilyesmi :S ha járt már ott valaki le irná milyen érzés volt körül nézni csernobilba ijesztő vagy esetleg érdekes ?
2012. febr. 2. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csernobil már nem veszélyesen sugárzó. Akár lakni is lehetne ott. De már csak tiszteletből s megy oda senki, + tök jó hely a turistáknak.
2012. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most is van ott élet, szépen visszahúzódott oda a vadvilág és köszönik szépen, jól vannak. Jelenleg is szerveznek oda túristautakat. Azért a szarkofág alá nem mennék be, de már nem különösebben veszélyes hely.
2012. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lesz. A radioaktív sugárzás nem örök, idővel kitisztul. Ez sok mindentől függ, itt olvashatsz róla ha érdekel:

[link]

2012. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A merészebb forgatócsoportok a szarkofág belsejébe is bemennek:

[link]


De van pár ott dolgozó, aki renderesen bemegy ellenőrizni.

2012. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most is van. Vannak, akik saját felelősségükre mér rég visszaköltöztek, de ott az erőművön kívül nincs semmi, az meg már nem fog üzemelni, ezért nincs miért odaköltözni.
2012. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
huh érdekes dolgok :DD én nem mernék vissza költözni számomra nagyon ijesztő hely de viszont megnézni megnézném a szarkofág belsejébe biztos nem mennék be:O
2012. febr. 3. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csernobilban ma is laknak emberek. Megközelítőleg 2000 lakosa van, többségük az erművön dolgozik (igen, mind a mai napig). Tavaly májusban tapasztalhattam :). Kis vegyesboltok, bankautomata, teljes 3G-s mobilhálózat-lefedettség.


Pripjaty, az erőműhöz legközelebbi település... Na, az már más.

2012. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!