Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az Arany János Általános...

Az Arany János Általános iskola és Gimnázium Budapesti iskolájába szeretnék menni, a Kérdésem: Hány felvételi pont kell oda és az általános iskolai átlagnak (7-8. évf) mennyinek kell lennie?

Figyelt kérdés
légyszíves segítsetek!!
2012. febr. 7. 14:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Nekem összesen 65 pontom lett, 7.és 8. is 4,5ös átlagom lett! van esélyem??
2012. febr. 7. 14:14
 2/5 anonim válasza:
hááát ha nyelvi tagozatra mész és korrekt a szóbelid akkor szerintem felvesznek
2012. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

4,5-ös átlaggal simán bekerülsz,de nagyon nem ajánlom az aranyt. 4 hosszú évig jártam oda, és azt kell mondjam,hogy csapnivaló iskola. sokan mondják róla,hogy nagyon sznobok a diákok. ezt meg tudom erösíteni, rengeteg nagyon pénzes, ámde primitív szülö íratja be az elkényeztetett buta csemetéjét. valaha nagyon jó sulinak számított,de a színvonal az utóbbi 10évben borzasztóan lecsökkent. rengetek fantasztikus tanár van még mindig, de mivel a "gyerekanyag" érdektelen, buta, rosszul nevelt és elképesztöen tiszteletlen, a tanárok elvesztették a motivációjukat, lelkesedésüket. nincsenek már elvárásaik, nem követelnek mert lehetetlen bármit is keresztülvinni. egy terjedelmesebb házi dolgozat íratása korrekt határidövel nem lehetséges,mert vagy senki nem teljesíti a feladatot és szarik mindenki az egyesre,vagy anyuci felháborodva bemegy a tanárhoz,hogy mégis hogy merészel ilyen nehéz feladatot adni. és hogy más tantárgy is létezik a sajátján kívül. nem egyszer fordult elö hasonló az ott töltött éveim alatt. diákélet a bagózáson és lerészegedésen kívül abszolút nincs. elöfordulnak ritkán lelkes kezdeményezések,de csak pár gyerek vesz részt rajtuk,ez aztán betesz a szervezö önbizalmának. persze elvétve vannak okos intelligens gyerekek, akiket észrevesznek a tanárok,ök egyfajta kapaszkodót jelentenek. olyannyira,hogy a tanár egy két ilyen diákkal képes akár minden nap estig az iskolában maradni és nyelvvizsgára, versenyekre, elörehozott érettségire stb. készülni. viszont mivel a közösségnek nagy húzóereje van,sok-sok ilyen okos, ámde alacsony önbizalmú gyerek(nem zseni, hanem pl 4,5ös átlagú,mint te) elkallódik, elzüllik az évek során.

az aranyban az érettségi eredmények nagyon rosszak(tisztelet a kivételnek)mert a diákok nincsenek rendesen felkészítve,ami 95%-ban csakis a saját hibájuk. meg persze a szülöké,akik saját nevelésük kudarcát a tanárokra kenik,rajtuk kérik számon.

összegezve, 4,5-ös átlaggal sokkal de sokkal jobb iskolákba kerülhetsz be,ahol szellemileg és érzelmileg is fejlödni tudsz, ahol az osztálytársaid felfele húznak és nem lefele és ahol a tanárok lelkesek, motiváltak. lehet,hogy az aranyban 5ös tanuló lennél, de ez az ötös az érettségin jó,ha egy hármasra elég. színvonalasabb iskolákban pedig lehet,hogy rontanál, de egy 3mas egy jó helyen,amiért összetöröd magad,az érettségin erös négyes de akár ötös is lehet! nagyon tudom ajánlani a városmajori gimnáziumot, a veres pálnét, a budaörsi illyés gyula gimnáziumot és a trefort ágoston gimnáziumot. ha már az aranyba jársz, válts, ne tartson vissza az sem,ha barátaid vannak(mint ahogyan engem..),velük nem szakad meg a kapcsolat és találsz újakat is.

jó tanuló vagy és jó eszü, és ha fejlödni szeretnél és késöbb egyetemre menni,akkor fogadd meg a tanácsom.

ezt a kis kommentet minden felvételire készülönek ajánlom, aki az aranyt nézte ki magának!


puszipacsi,sok sikert és kitartást!

2012. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Igazgatóhelyettes vagyok az Aranyban, itt tanítok 21 éve, ismerem az iskola minden előnyét és hátrányát, jelenét és múltját.

Az előttem olvasható terjedelmes komment több, az Arannyal kapcsolatos kérdésnél megjelenik válaszként, ctrlC, ctrlV megoldással. Úgy tűnik, mintha az illető szándékosan keresné a felületeket, hol okozhat kárt az iskolának, mindazok ellenére, hogy az általa leírt problémák az 1998-2008 közötti Aranyt jellemezték, nem a mait. Remélve, hogy olvassa hozzászólásomat, kérem, keressen privát válaszban, hogy négyszemközt tudjuk tisztázni a félreértéseket.

Ami az iskola jelenét illeti, az Arany azon budapesti iskolák közé tartozik, ahol az itt dolgozók nagyon sokat tettek az elmúlt években azért, hogy a valóban létező mélypontról feljebb, sokkal feljebb jussunk.

Hosszú évek óta felvételiztetünk, kirúgunk tanulókat (nem is keveset), a Tudományos Akadémia által támogatott reál osztályunk 4. éve sikeresen fut, a hosszú évekig jellemző nulla OKTV dolgozat után idén 5 továbbított munka is volt. Valóban nem értük még el a Trefort magasságát, de egyre jobb képességű, egyre motiváltabb, egyre tisztességesebb gyerekekkel dolgozunk egyre eredményesebben. Mint minden iskola, mi is küzdünk az országosan megfigyelhető nihillel, de semmiben nem különböznek a hozzánk járó diákok az átlagos budapesti fiataloktól. Pont annyira szorgalmasak, vagy lusták, segítőkészek, vagy magukba fordulók,eredményesek, vagy eredménytelenek, mint máshol. A fiatalokat visszahúzó közeg szinte teljesen megszűnt, akinek céljai vannak az nálunk minden támogatást megkap, és el is éri azt. Megfelelő családi háttérrel tökéletes választás az Arany, annak hiányában semmilyen iskola sem az.

És még egy fontos dolog: az előttem szólóval ellentétben, az idejáró diákok hatalmas többsége nagyon jól érzi magát, és tudja, sikerének záloga elsősorban önmaga.

UI: az iskola jó hírnevének védelmében én is a copy-pste megoldáshoz folyamodom.

2013. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A harmadik válaszoló elég nagy tévedésben él... Az Illyés, Verespálné, Városmajori Budapest legjobb gimnáziumának számítanak, 65 ponttal mégcsak szóbelizni sem hívnak be, az átlag meg nem sokat számít, ha az írásbeli gyengébben sikerült.
2017. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!