Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a hivatkozásaimat a szakdolgozatban, ha ez található az útmutatóban? Ez nem igazán tiszta. :/

Figyelt kérdés

A bibliográfiai adatok közlési módja egy dolgozaton belül csak azonos módon történhet: célszerű a szószerinti idézetet zárójelben sorszámozni, majd ennek megfelelő sorrendben a III. egység után, az idézetek jegyzékét összeállítani.

Abban az esetben, ha a szerző gondolataira hivatkozunk, az utalás csak zárójelbe tett névvel és évszámmal történik: (pld. Buda B. /1986/). A dolgozat végén a szerzők nevét ábécé sorrendbe rendezve közöljük. Felhasznált irodalom "vagy" Bibliográfia címszó alatt.

.... ezt én nem értem rendesen... most akkor mi van??? A szó szerinti idézetet zárójelben sorszámozni...ott helyben ahol az idézet van? vagy lent a lábjegyzetben??? ...ha gondolatokra hivatkozunk akkor meg közvetlen a szöveg után vagy lent lábjegyzetben kell megcsinálni???? Áááá...adjatok már valami pontos infót....nincs valakinek valami jó ismije, aki tuja ezeket??? Köszönöm a válaszkat! :)



2012. febr. 13. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen egyértelműen leírta, mi nem tiszta ezen?


Minden szó szerinti idézet után írsz egy számot, nyilván egytől növekvő sorrendben. Ezt tipikusan az alsó vagy a felső indexbe szokták rakni, de ha nálatok zárójelbe, hát akkor rakd zárójelbe. A 3. rész után pedig sorban írd le, melyik számhoz tartozó idézet pontosan honnan származik (gondolom, ez azért megy, szerző, cím, kiadás helye, kiadás éve, oldalszám).


Ha gondolatra hivatkozol, azt közvetlenül a gondolat mögött írd zárójelbe, ahogy a példa mutatja, vezetéknév, évszám.


Leghátul meg az irodalomjegyzék, gondolom az tiszta.


Különben meg a könyvtárban megvan minden szakdolgozat, kérj ki párat és nézd meg őket!

2012. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2012. febr. 13. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Hurrá, hurrá, újabb funkcionális analfabéta diplomás.
2012. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Örülhetsz, mert nem leszek diplomás...csak OKJ képzésre járok... Te okos funkcionális analfabéta!!! :@
2012. febr. 13. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk pont nrm írtad, hogy OKJ, szóval én nem lehetek analfabéta, bár azt elismerem, hogy nem vagyok gondolatolvasó.
2012. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!