Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kérdések rómával kapcsolatban....

Kérdések rómával kapcsolatban. Miért hívták a rómaiak ludusnak az elemi iskolát? Mivel és mire írtak az iskolában a rómaiak? Kit neveztek paidagogusznak és kit magisternek?

Figyelt kérdés
A tudományok közül miben jeleskedtek a rómaiak? Melyek voltak a legfontosabb családi ünnepek Rómában? Milyen volt az esküvő az ókori Rómában? Milyen közlekedésben jeleskedtek a görögök, rómaiak?
2012. febr. 18. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam, hogy ludusnak a gladiátorképző "iskolákat" hívták.
2012. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ludusnak hívták a rómaiak az elemi iskolát.

Viasztáblára írtak hegyes végű írópálcával, a stílussal, (stilus), aminek a másik vége lapos volt, így el lehetett simítani a szöveget. Volt egy mondásuk, hogy: Gyakran fordítsd meg a stílusodat.

A paidagogosz rabszolga volt, akit azért tartottak, hogy kísérgesse a gyereket az iskolába és onnan haza. Ha a gyerek rossz volt, akkor ki is kaphatott tőle. A magister volt a tanár (ludi magister).

A rómaiak a következőkben jeleskedtek: jog, hadtudomány, mérnöki tudományok.

A legfontosabb családi ünnepek a mieinkhez hasonlítottak; ünnepelték a születést, a születésnapokat, a fiúk nagykorúvá válását, és a házasságot. Az esküvőre kiöltözött az ifjú pár; most nem tudom, hogy milyen ruhát vettek fel. Tartottak egy nagy ünnepséget, kérték a házi istenek áldását. Az ifjú asszony a vacsoránál már stólában jelent meg.

A görögök tengeri nép voltak, fejlett hajózással, hajóépítési technikával. A rómaiak inkább szárazfüldi nép voltak. A római utakat még ezer évvel később is használták.

2012. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél :)
2012. febr. 19. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!