Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mi az oka hogy...

Mit gondoltok, mi az oka hogy a dohányzás abbahagyása után javul szaglás, így az ízérzékelés is?

Figyelt kérdés
biológiai magyarázatára lennék kíváncsi.
2012. febr. 18. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem utána javul, hanem alatt romlik le, csak azt nem érzékeled. A válasz pedig egyszerű nikotinnal mérgezed magad folyamatosan, kis mennyiségben de attól még egy nagyon erős méreg, aminek megvan a hatása, kiváltképp arra amivel közvetlen érintkezik, hisz a bőrön át is képes felszívódni. Márpedig ezen két érzékelőszerveddel elég sűrűn érintkezik.
2012. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen igaz. Amikor abba hagytam a dohányzást,nem lett jobb sem a szaglásom,sem az ízérzékelésem. Addig is érzékeny voltam a szagokra,és az ízeket is éreztem.
2012. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

rendben,megfordítom a kérdést mert éreztem hogy megjelennek a kötekedni vágyók:D a cigaretta milyen tulajdonsága okoz(hat) szaglás-,ízlelésromlást

köszönöm az eddig beérkezett válaszokat:)

2012. febr. 18. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Például a nikotin nevű idegméreg.


Meg a hatszáz egyéb, erősen mérgező anyag, ami benne található :)

2012. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Változik az ingerküszöb is. Olyasmi dolog ez, mint az, hogy az ember nem érzi a saját szagát, mert megszokta.

A gyakori dohányzásnak magának is van egy állandó hatása a szaglásra, ízlelésre, a kisebb „jelszintű” ingerek kívül kerülnek az érzékelésen.

Most be van kapcsolva a számítógéped? Hallod a hűtő zaját? Nem. De amikor kikapcsolod, mégis csendesebb lesz körülötted. Valami ilyesmi ez is.

2012. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!