Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A köpönyeg.hu vagy az időkép.h...

A köpönyeg.hu vagy az időkép.hu a megbízhatóbb időjárás előrejelző? Ti hol nézitek?

Figyelt kérdés
Teljesen mást ír mind a kettő, jó lenne tudni előre az időt mert úgy tervezzük a programokat de nem tudom. Híradót mindig lekésem.

2012. febr. 24. 14:23
 1/9 anonim válasza:
é n a köpönyeget szoktam ,de nézem ott a modelleket is
2012. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A köpönyeg teljesen megbízhatatlan, még a következő napra se tudják "nagyjából" (esik-e vagy nem az eső) megjósolni az időt.


Ezért inkább az időképet használom. Még nem volt rá példa, hogy eláztam volna miatta :)

2012. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Te tök hülye vagy... Pont fordítva van. Számtalan esetben megfigyeltem, hogy az időkép mellényúl, de nagyon durván. Míg a Köpönyeg 99%-ban bejön! Szóval a köpönyeg messze jobb!
2012. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Elég régi kérdés, az "időkép" kulcsszóra keresve jutottam ide.

Az időkép kb. soha nem találja el, ezek szerint már 4 éve is így működött a dolog.

Az esőt sokszor mutatják, de MINDIG 30%-os valószínűséggel.

Így én is tudok időjárást jósolni: talán esni fog, talán nem.

A hőmérsékletet naponta többször változtatják, még az aktuális napit is.

Nem hogy egy pár napra előre, még holnapra sem tudják megmondani, mi lesz.

Semmit nem ér az oldal.

Sokszor befürödtünk már, mert hittünk neki.

Többször terveztünk szabadtéri programot, kirándulást, strandot, mert ragyogó napsütést mutatott, aztán szakadó eső volt.

Fordítva is volt már nem egyszer, szabadság alatt úgy döntöttünk adott nap reggelén, hogy nem indulunk el a tóhoz, mert esőt írt. Persze egész nap egy deka felhő nem volt az égen, és hőség volt.

Ha egész biztosan eső jön, akkor egy hétig tologatja, mindig átteszi későbbi napokra.

Ha van bármi más alternatíva, inkább azt használjátok, mert ez egy f.s

2016. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legmegbízhatóbb az OMSZ oldala. Magyarországon ez az egyetlen, amit profi meteorológusok készítenek. (Az ő előrejelzésük van a híradóban is.)

[link]

2016. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ami nagyon hasznos lehetne az időképen, az a felhőkép. Hogy lássam, hol jár az eső. de sajnos ez sem megbízható.

A met.hu-ról ezt hiányolom.

Vagy van valahol ilyesmi? Annyira nem ismerem az oldalt.

2016. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11:26: A met.hu-n van radarkép, ami mutatja, hogy hol tart az eső: [link]


A radar tényleg a levegőben lévő esőcseppeket (és hópelyheket) méri, úgyhogy pontosabb is, mint a "rajzolt" felhőkép.

2016. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Köszi! :)


Megszokásból még az időképet néztem.

Még most is azt írja, hogy mára 4 mm, valószinüsége 30%.

Ehhez képest ha nem esett le ma délelőtt 20-30 mm, akkor semmi.

Hatalmas felhőszakadások vannak az egész országban, de tényleg mindenhol, és ilyen baromságot írnak.

Többet be sem lépek, teljesen értelmetlen.

2016. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Még egy kis szösszenet, miután kiderült, mennyi eső is volt.

Szóval a 4 mm, 30%-os valószínűséggel, az egyetlen délelőtt alatt 60 mm volt, az egész térségben.

Köszönjük, időkép!

2016. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!