Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ a nyomás, ha a...

Kittikoczka kérdése:

Mitől függ a nyomás, ha a nyomott felület változatlan? (sürgős) Mitől függ a nyomás, ha a nyomóerő változatlan?

Figyelt kérdés
Fontos lenne fizikára kell és nem toom segítsetek könyi!

2012. febr. 25. 15:04
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

"Mitől függ a nyomás, ha a nyomott felület változatlan?"

A nyomóerőtől.


"Mitől függ a nyomás, ha a nyomóerő változatlan?"

A nyomott felülettől.


Ennyire nincs logikád? :-D


Pedro

2012. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi am ne azért irtam hogy megjegyzéseket kell tenni arról h milyen vagyok nem kell sértegetni a másikat amugy nem képzeld nem jöttem rá.
2012. febr. 25. 15:35
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem sértegetni akartalak, én KOMOLYAN kérdeztem, hogy vajon ennyire nincs-e logikád. Hiszen a két kérdés feltevéséből is egyértelműen ki lehet logikázni a választ, anélkül, hogy a tananyagot megtanultad volna (mint ahogy nem is tanultad meg).


Ha ilyen kérdéseket kapsz, érdemes elgondolkozni, hogy vajon mi az összefüggés a két kérdés között, mi az ami azonos, és mi az ami különbözik bennük. És kis gondolkodással rá fogsz jönni magad is a megoldásra.


Pedro

2012. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Silber ***** válasza:

Mellesleg a megoldás kulcsa egyetlen apró képlet:

p=F/A. Ha A állandó, akkor F-től függ. Ha F állandó, A-tól függ.

2012. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!!!
2012. febr. 29. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!