Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szakdolgozati védésen sokan...

A szakdolgozati védésen sokan vannak bent? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Valaki írna tapasztalatokat, aki már túl van rajta? Nekem még vissza van 1 évem, de most kell intézni a dolgokat.

2012. febr. 27. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nem mindegy, hogy melyik egyetemre jársz, és az sem, hogy azon belül melyik tanszékre, melyik tanárhoz írsz.

Nekem (ELTE-ÁJK) hárman voltak benn, végigvettük a dolgozatomat, kérdezték, hogy hogyan jutottam a következtetésekre, hogyan kutattam, mi a véleményem, konklúziót... Olyan 20 perc volt talán, vagy ilyesmi.

Ha te írod a dolgozatot, akkor semmi nehéz nincs benne, egy jó kis eszmecsere.

(Nem kell megtanulni az egészet, előttük és előtted is ott lehet a dolgozat. Amikor még nem lehetett kinyitni, a legelején meg nagyon alap dolgokat kérdeztek csak bele, ez megint csak olyan, hogy ha te írtad, akkor menni fog.)

2012. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hova jársz? Mit tanulsz?


Nálunk még a csoporttársam és az én védésem közt is ég és föld volt e különbség, elmondása alapján (nem ugyanabban a félévben csináltuk).

Aztán: mi számít soknak? Nekünk volt 3 záróvizsga tárgyunk, az 3 különböző tanár, plusz a vizsgaelnök, és még bent volt az egyik diák témavezetője (a záróvizsga nyílt, elvileg, ha külön nem kérsz zártat, akkor bárki beülhet meghallgatni, úgy tudom). Ők voltak bent, meg néhány vizsgázó még.

A védésre 10 percet adnak (lehet, hogy ez is vizsgaszabályzatonként változik). Miután elmondtad, a tanárok kérdeznek. Van, hogy a bírálattal együtt (amit a témavezetőtől kell megkapnod) kérdéseket is javasolnak, és ha rendesek a vizsgán, akkor ezeket teszik fel, erre előre fel tudsz készülni. De lehet, hogy nálatok ne ez a szokás. Szóval nagyon sok mindentől függ. Inkább egy ott végzettet, vagy ottani tanárt/témavezetődet kell erről kifaggatni. Amit fent leírtam az BME volt például.

2012. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és igen, azt elfelejtettem mondani, hogy a védés az nyilvános, tehát elvileg bárki beülhet meghallgatni. Nálam hallgatóság nem volt, de biztos van erre is példa.
2012. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egy szakon kevesen végezne, gyakorta összevonják a védéseket (max 10-15 perc úgyis), és akkor lehet, hogy ott ül a témavezetőd, a két bíráló, a vizsgaelnök, egy helyettes levezető elnök, az összes csoporttársad és az ő témavezetőeik meg bírálóik - azért ez meg tud tölteni egy termet. Nekem az MSc védésem ilyen volt. A Bsc-n voltak ben... hárman, holott hárman vizsgáztunk, de a témavezető közös volt, a bírálók közül meg csak egy jött el. De igen, nyilvános, a szüleim pl. szerettek volna beülni, de megkértem őket, ne hozzanak ezzel zavarba.

Nem nehéz, általában ha jó a témaezető, előtte sokat gyakoroltok. Nekünk kellett egy prezentáció 15 percben (szabadott húszban), és volt még öt perc a kötelező kérdésekre. Ezeket a bírálóknak kell feltenniük, és ha a prezentáció alatt nem kapnak rá választ, utólag megkérdezik. Ezeket szinte minden esetben megmondják előre, hogy felkészülhess, néha még meg is beszélik veled, milyen választ várnak. Végül a hallgatóság is feltehet kérdést, de ezt a legritkább esetben szokás csúnyán intézni, általában segítő kérdésekről van szó, amire biztosan tudsz válaszolni, vagy ha nagyon új a téma, akkor persze érdeklődnek. Nem nehéz, tényleg. Mindenki kedves, indulj ki ebből, és te mindent tudsz. Csak ne zavarodj bele, és mindenre magabiztosan válaszolj.

2012. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos információkat! A KE-n tanulok, Fsz-en.
2012. febr. 28. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!