Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Ha furán fókuszál...

Mi lehet ez? Ha furán fókuszálok a szememmel, akkor egy fura átlátszó valami jelenik meg a szemem előtt.

Figyelt kérdés

A kérdés már kiskoromban megfogalmazódott bennem, ugyanis amikor mentünk valahova kocsival és az ablakból néztem az aszfaltot, vagy éppen az eget, és az üvegen túl, de a táj közé fókuszáltam a szememmel (igazából nem nagyon tudom leírni, hogy mikor jelenik meg, de a lényeg az hogy főleg amikor ablakokon keresztül nézek)egy hosszúkás, egysejtűhöz hasonlító valamit látok (talán úgytudnám leírni mint ahogy egy térkép egy autópályát ábrázol, hogy vannak benne ilyen kis gömbök a hajlatoknál) ami követi a szemem mozgását, tehát amikor arrébb nézek akkor is ott van. Az alakja változni szokott és például múltkor a villamosnak az ablakából is megjelent. Ritkán szoktam látni.

(Most próbaként elkezdtem fókuszálgatni összevissza itt a képernyő előtt és megint észrevettem. Világos felületen jelenik csak meg.)

Elnézést ha esetleg érthetetlenül fogalmaztam.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet, vagy esetleg milyen jelenség ez?


2012. febr. 27. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy elég nehéz észrevenni, de ha egyszer észrevettem, akkor már le se tudom venni róla szemem.
2012. febr. 27. 21:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, hogy mi ez, nekem is szokott lenni, értem, mire gondolsz.

Kitöltöttem egyszer egy tesztet, ami a látásról szólt, és volt benne ilyen kérdés, hogy mindig kristálytiszta-e a látásom, vagy néha megjelennek különfél átlátszó "jelek" a szemem előtt? Nem volt kifejtve a téma, de ebből arra következtetek, hogy ez valamiféle "hiba", szemromlás jele vagy eredménye, és szerintem a legtöbb ember tapasztalt már ilyet.

2012. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A wikipédiás link jó csak azt nem értem ha ez elvileg egy állandó hiba, akkor miért változik mindig az alakja?
2012. febr. 27. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a linket második, átnézem majd, mert mindig is érdekelt, mi is ez, de a környezetem sosem értette meg, miről beszélek, aztán le is tettem a dologról, hogy valaha is megtudom :)


Mindig úgy gondoltam, ami elképzelhető, hogy téves gondolat, sőt, erre nagy az esély, de... szóval úgy gondoltam, hogy ugye a szem egy többé-kevésbé folyékony valami, és ezeket az apró akármiket bizonyos háttér előtt, bizonyos fókuszálási szögben látjuk. Ha megjelenik, elképzelhető, hogy a csarnokvízben "úszik" valami, amit megláthatunk, ha minden oké, és mivel folyadékban van, ezért mozog és ezért változik az alakja (ráadásul nem mindig látjuk teljesen)


Nem olvastam még át a linket, és tudni nem tudom, mi is ez, csupán egy saját gondolat, mielőtt bárki letolna, hogy hülyeséget írtam :)

2012. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is valahogy így képzeltem el a dolgot :)
2012. febr. 27. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is látok néha ilyet,könnyezve,pislogva elmozog.Szerintem ezek vírusok,baktériumok amik a könnyben vannak és épp úgy fókuszálunk hogy látjuk.
2012. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, apró hibák vagy szennyeződések a szem felületén, ill. a felület alatt. Nekem is van (már ha ugyanarra gondolunk), sőt, ha nem mozgatom a szemem, mindig lefelé mozog. Tehát ha oldalt fekszem, akkor lefelé "csúszik", és ha átfordulok, akkor vissza. De ha megmozdítom a szemem, akkor persze ugrál. :)
2012. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is lefele szokott csuszkálni... Pont mint ahogy leírtad :) Köszi a kommentedet utolsó, már teljesen letisztult a kép!
2012. febr. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!