Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak földönkívüliek?

Vannak földönkívüliek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 20:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
0%

Az atomok, molekulák sem egyenként, sem összevéve sem

rendelkeznek az élőlényekre jellemző magasabb tulajdonságokkal.


Erőik és hatásaik csak fizikai és kémiai erőket és hatásokat eredményezhetnek. Bármilyen hőfokon, bármennyi nedvességgel, fénnyel, mechanikus mozgással, vegyi hatással párosítva sem jöhet létre belőlük élő szervezet, csak holt anyag.


Az Élet nem anyagi minőség, nem is alakulhat ki benne spontán. Párhuzamot lehet vonni az élet és az információ között. Mindkettőt az anyag hordozza, de mégsem anyagi minőségek. A könyv, amely a Bánk Bán szövegét hordozza anyag, a mű azonban szellemi minőség. Az (e világi) élőlények anyagból épülnek fel.


Az Élet maga mégsem az anyagban van.

2012. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
0%

Összefoglalásként tehát levonhatjuk azt a következtetést, hogy az Élet magasabb minőségi fokot képvisel, mint az anyag, ezért az okság elve szerint anyagból sohasem jöhet létre élő szervezet! Élő élettelenből nem származhat, hacsak nincs Valaki, aki kívül áll az anyagon, nem teszi azt élővé.


Az Élet forrása Istennél van.

„Mert nálad van az élet forrása, a te világosságod által látunk világosságot. „ (Zsoltár 36:10)

2012. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
0%

A legújabb tudományos eredmények immár nem zárják ki Isten létezését. Az ellene felállított elméletek pedig mind megcáfoltnak tekinthetők. Akit tehát eddig az tartott vissza, hogy ellentmondást látott a Biblia és a tudományos megismerés között, azoknak el kell fogadniuk,

hogy ez az ellentmondás immár feloldódott, nem létezik.

2012. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

"Azt kell megvizsgálnunk, hogy benne van-e az anyagban az élet lehetősége?"

Ezt nincs módunk eldönteni. Habár minden bizonnyal benne van, de ennek direkt eldöntéséhez életet kell csinálni. Logikai elv NINCS, ami ellent mondana az abiogenezisnek.


Amit meg tudunk vizsgálni: benne van-e az alkohol tulajdonsága a részeinek a tulajdonságaiban? NINCSEN!!!!! Létrejöhet magától? IGEN!!! Létrejön új "minőség"? IGEN!!! Tehát az okság elve általánosságban megbukott. Tehát az, hogy valami komplex dolog magától nem jöhet létre, csak akkor, ha a részek tartalmazzák az egész tulajdonságait, az egyszerűen nem igaz. Van-e valami olyan elv, ami alapján ez az előbbi szén - alkohol átmenet nem extrapoláható az élő-élettelen anyag átmenetére? NINCS!!!

2012. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

Megint valami olyan ellen harcolsz, ami nem is létezik....

"A legújabb tudományos eredmények immár nem zárják ki Isten létezését."

Nemcsak a legújabb eredmények. A tudomány agnostikus, nem foglalkozik istennel. A modellek nem zárják ki, csak egyszerűen nem tartalmazzák. Nagyon lényeges különbség.


"Az ellene felállított elméletek pedig mind megcáfoltnak tekinthetők."

Mi a francról beszélsz? Mutasd meg azokat a "tudományos" elméletet, ami istent cáfolja! Nincs ilyen. FOgjad már fel, hogy a tudomány nem foglalkozik istennel.


"Akit tehát eddig az tartott vissza, hogy ellentmondást látott a Biblia és a tudományos megismerés között, azoknak el kell fogadniuk, hogy ez az ellentmondás immár feloldódott, nem létezik."

Ez egy vicc.... Egészen elképesztő, hogy valaki a bibliát a tudmánnyal ekvivalens megismerési módnak tartja. Hihetetlen, és nekem mondja egy ilyen ember, hogy homokba dugom a fejem. :-D

2012. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
0%

"a bibliát a tudmánnyal ekvivalens megismerési módnak"


ez annyiban nem igaz, h a biblia végtelenül felsőbbrendű a tudománynál. előbbi az élő Isten beszéde, utóbbi a tudtalan ember okoskodása, s bár erre-arra rájöhet, a lényegre sohasem, mert az túl van a megismerhetőség emberi határán. Isten az aki elmondja amit a tudomány soha nem fog tudni sem igazolni, sem mérni, sem bizonyítani, ezért én primitívnek vallom a tudományt, mert csak az előszobát látja-vizsgálja, de ami mögötte van, arra képtelen.

2012. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 Shai-Hulud ***** válasza:

#döncike


Miért mégy bele ilyen dolgokba? Már az elején látható volt, hogy egy elvakult fanatikussal állsz le vitatkozni. Te is tudod, hogy tökéletesen felesleges, mert úgysem tudod meggyőzni semmiről, kizárólag az Isten által elrendelt dolgokban hisz, azon kívül semmi mást nem hajlandó elfogadni.


Azon sem csodálkoznék, ha James Usher érsek (1580-1656) elveit vallaná, aki 1654-ben megjelent "Anna­les Yeteris et Novi Testamenti" c. művében azt taglalja, hogy az Eget és a Földet i.e. 4004-ben teremtette az Úr.


Csak azt nem értem, hogy ha valaki ennyire nem fogadja el a tudományt, akkor az vajon miért nem az Ezotéria rovatba írogat?


Pedro

2012. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

"Miért mégy bele ilyen dolgokba?"

Bíztam benne, hogy sikerül gondolkodásra késztetni.... nem sikerült. :-D Pedig szerintem nagyon jól csináltam. Na mindegy... egy szint után tényleg nincs miről beszélni.

2012. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
0%
ha csak 1 hajszállal tovább látnátok az orrotoknál, rájöhetnétek az igazságra.
2012. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
0%
én elfogadom, sőt szeretem is a tudományt. a tudományt igen, a képzelgéses téveszméket, mint amilyen az evolúció, azokat már nem.
2012. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!