Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki megbukik 12. be...

Ha valaki megbukik 12. be akkor még van esély a felsőoktatásba való jelentkezésre a következő évben?

Figyelt kérdés
lehet h évet kell ismételnem...nem tanultam idáig túl sokat és ez látszik is (bár legyen úgy h ne bukjak meg) de ha mondjuk évet kéne ismételnem akkor mi lesz a bukott évvel? az újból járt 12. év végi jegyei számítanak bele a pontszámításba?...mnert ha igen még jobban megérné megbukni bár mondjuk ciki és jobban megérné belehúzni most egy kettesért de ha igy alakulna a helyzet akkor mi történik?
2012. márc. 15. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak bántani, de aki bukdácsol 12.-ben az egyetemen úgy meg fog bukni, mint a szél (már persze ha értelmes szakra mész). Inkább szakmát keress akkor már, ha ennyire nem megy a tanulás.


Egyébként igen, beleszámít a pontokba, nagyon is.


Másik oldal: hogyan fogsz leérettségizni, ha tipped sincs az anyagról?

2012. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
háát nem szoktam figyelni az órán az igaz (idén nem is fogok bejutni) de én úgy vagyok vele h sosem késő helyrehozni az életemet nem tartom magam hülyének h csak egy szakmát tnúljak elvégezni csupán nagyon szétszórt vagyok de ez nem egyenlő azzal h mire lennék képes. Az is igaz h ezzel a hozzálásommal nem sok esély van bejutni pláne nem benmaradni. és mi lesz a bukott évvel?? hogy számitják ha van 12 db 12. évvégém??
2012. márc. 15. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem törekedj arra hogy amiből lehet menj át és érettségizz is le. Esetleg ha két tárgyból buksz csak meg akkor pótvizsgán még lehet esélyed és egy őszi érettségire is ha nem akkor jövőre maximum abból a bizonyos 2 tárgyból ismételsz évet tehát csak arra a két órára jársz be plusz leérettségizel belőle. Vagy ha közben úgy alakul akkor újra érettségizhetsz valamiből még. Tavaly ilyenkor én is bukásra álltam 3 tárgyból 1,5 hónap alatt összetudtam hozni a kettest és sikeresen 3 asra érettségiztem abból 2 tárgy 4 esre sikerült. Én nem adnám fel a helyedbe, igaz ha itt bukásra állsz tényleg nem célszerű egyetemre menned, inkább tanulj szakmát ahogyan az előttem szólóak is javasolták, én is azt teszem és 4-5 ös vagyok szakmából. Kb napi 30 perc tanulással plusz diákmunkán is vagyok ez alatt mivel nappalira járok.
2012. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden esély megvan, ha átmész és az érettségid jól sikerül (céloktól függően jótól-kiválóig) Ugyanis a felvételi pontszámítás egyik módja az érettségi eredmény. A pontszámításnál mindig azt a módszert alkalmazzák, ami neked a legmegfelelőbb.


Az más kérdés, hogy ha ennyire nem szeretsz tanulni, akkor hogyan lesz kitűnő érettségid, és hogyan boldogulsz az egyetemen, de igen, megvan az esélyed így is bekerülni.

2012. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.Érettségin engem is majdnem megrántottak irodalomból.Mégis elvégeztem az egyetemet , mérnök vagyok.Számomra az irodalom mindig is jelentéktelen tantárgy volt , egy nyűg.Vereset meg novellát elemezni soha nem tanultam meg.


Kérdező hogyha olyan szakra akarsz menni aminek semmi köze a bukott tárgyadhoz akkor el tudod végezni.Például ha te régész akarsz lenni akkor a kutyát nem érdekli hogy buktál-e kémiából vagy nem.

2012. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismertem olyat aki 8 tárgyból is megbukott egyszerre.. Rengeteg ilyen suli van ahol ezt produkálja a kölkök nagy része. Nem tűnnek retardáltnak, se nem cgányok, mégis =( Egyszerűen nem tanulnak, egyáltalán.


Gondolom nálad is ilyesmi a helyzet, változtassá rajta, amíg lehet.

2012. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Érettségin majdnem buktál magyarból és mérnök lett belőled? Max valami suttyófalvi álmérnök és naplopó képzőn. Gondolom valami informatikus féle lett belőled, aki képes google-n rákeresni akármire. Meg a hozzáállásod is bámulatos.
2012. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utsó: te hülye vagy, vagy hülye vagy?:D
2012. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem , nem informatikus vagyok.És igen a magyar tantárgy soha nem ment nekem.Viszont matematikából , fizikából jeles voltam végig.Egy tantárggyal sem volt problémám csak a nyelvtannal és az irodalommal , valahogy nem tudtam soha megtanulni.Tőlem kérdezhet bárki matekkal vagy fizikával kapcsolatos dolgokat de azt hogy ki írta az anyám tyúkját arra nem tudok válaszolni.Számomra mindig is jelentéktelen tárgy volt az irodalom.Nem értem miért ne lehetne orientálni az oktatást.

Ja , és igen képzeld van munkahelyem és a többszörösét keresem mint az átlag magyar.Ez is bizonyíték arra hogy ebben a szakmában nincs szükség felesleged irodalom tudásra.

2012. márc. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Abygel90 válasza:

Kedves mérnök hozzászóló. Először is szeretné jelezni, hogy egy régésznek igenis értenie kell a kémiához :)


Másrészről kedves kérdező! Szerintem ahhoz, hogy a kérdésedre pontosan tudjunk válaszolni, tudnunk kellene, hogy milyen tárgyakból állsz bukásra, és hogy mi az ami az egyetemen érdekelne.

Mert ha pl matekból állsz bukásra, és úgy gondolod, hogy az egyetemen te szabadbölcsészetre akarsz járni, mert annak úgysincsen köze a matekhoz, akkor el kell hogy keserítselek, mert az ilyen "töltelék szakok" annyira népszerűek manapság, hogy baromi nehéz bekerülni rájuk.

A legkevesebb pont a természettudományi szakokhoz, meg a műszaki szakokhoz kell, ott viszont baromi nehéz bent maradni...

Én ajánlom neked, hogy döntsd el hogy milyen szak érdekel, keress utána a felvi.hu -n hogy milyen tárgyakat kell hozzá tudni, és onnantól már csak te állsz majd a saját utadban :)

Sok sikert hozzá!

2012. márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!