Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományosan mi a magyarázat...

Tudományosan mi a magyarázat arra hogy valaki eltudja találni a hangmagasságokat, míg mások meg nem?

Figyelt kérdés

mármint hogy valaki akinek kevésbé van hallása, olyannal szemben akinek jobb van.. mégis az előbbi személynek van hangja, míg a másik nehezebben találja el a hangokat


ez miért lehet ,azonkívül hogy adottság?



2012. márc. 16. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Az abszolút hallásra gondolsz?
2012. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valakinek jó természetes hallása van képzés nélkül valószínűleg borzasztó énekes lesz.

Míg valaki kevesebb tehetséggel, de sok gyakorlással lehet jó énekes.

De ez igazából mindennel így van, nem értem mi olyan furcsa ebben.

2012. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem.

csak egyszerűen arra tényre hogy mi az oka annak hogy vki tud énekelni anélkül hogy zenélni(pl haverom) és én aki 5 éve gitározom, elég jó már a hallásom,hamar megtalálom a hangokat a hangszeren, és mikor éneklek hallom hogy hamis,ami idővel egész tűrhető szintre hozható

de az miért van hogy vkinek ez megy szinte semmi gyakorlással is úgy hogy közbe alig tanult zenélni

2012. márc. 16. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehetség. :D
2012. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a válaszom az elsőnek szolt


2.

de én pont arról beszélek hogy mi az hogy vkinek annyira nem jó a hallása, de mégis sokkal jobban énekel mint én(nem fényezni akarom magam ne értsetek félre)

2012. márc. 16. 21:46
 6/7 A kérdező kommentje:
3. pont ezt a választ akartam elkerülni
2012. márc. 16. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye a saját hangunk teljesen máshogy szól a fejünkben, mint ahogy kint, mivel a saját hangunkat csonthallással halljuk vissza (a csontok vezetik a fülre). Tehát meg kell tanulni azt, hogy milyen belső érték (azaz csonthang) milyen külső értéknek felel meg, ahogy pl táncban is megtanuljuk, hogy milyen parancs mit eredményez a testünkön.


A tehetség ott jön be, hogy valaki mennyire könnyen képes ezt a belső-külső összehangolást megtenni. Én ismertem olyan embert, aki évek kemény gyakorlásával, lépésről-lépésre tanulta meg, hogy a zongora mely hangját milyen "belső érzés" adja vissza. Kb úgy zajlott, hogy kapott egy hangot, azt vissza kellett énekelnie (rohadt hamisan tette), és mondták neki, hogy akkor most lefelé, most felfelé. És próbálta utána hangolni magát, amíg jó nem lett, így nagy nehezen megszületett az agyában az, hogy egy hang külső értéke milyen belső csonthanghoz tartozik.


Valószínűnek tartom, bár nem láttam rá semmilyen tanulmányt, hogy akiknek a csonthang közelebb van a tényleges hanghoz, azok könnyebben vissza tudják adni.

2012. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!