Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja mondani,...

Szulfát kérdése:

Valaki meg tudja mondani, hogy házilag éjjellátó-készüléket hogyan lehet készíteni, ha egyáltalán megoldható?

Figyelt kérdés
Szeretném a távcsövemet felszerelni ezzel az extrával,de nem tudom hogy egyáltalán lehet-e ilyet készíteni,vagy hogy hogyan kell,mi kell hozzá,ilyesmi.

2012. márc. 17. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemigazán lehet készíteni,helyette zseblámpa?

de komolyan,60ezer körül lehet venni.

2012. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem venni akarok,hanem házilag készíteni,max néhány darabját venném meg.A zseblámpa nem jó,mert fényt nem akarok kelteni,csak azt szeretném hogy én lássak vele.
2012. márc. 17. 21:11
 3/5 A kérdező kommentje:
De még várok válaszokat,ötleteket,tippeket.Köszi.
2012. márc. 17. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Az éjjellátó készülék szerintem egy ugyan olyan kamera, mint amit a kereskedelemben kapható, csak az érzékelő felülete más tartományban érzékel. Ez ugyanolyan lehet, mint a szokványos led, és az infra led esete. A fotó tranzisztorok között is van olyan, ami a látható fény tartományában válik vezetővé, vagyis itt érzékeny, illetve van olyan, ami más tartományban érzékeny. Feltételezem, hogy az éjjellátó készüléket is olyan érzékelő felülettel látták el, ami a nem szabad szemmel látható tartományt érzékeli. Ebből adódik, hogy házilag csak úgy képzelhető el ennek elkészítése, ha egy közönséges kamerának az érzékelőjét kicseréljük az éjjellátó felületűre. Itt nagy kérdés, hogy ez a beavatkozás alatta marad-e egy éjjellátó készülék árához képest. Szerintem ebbe csak akkor érdemes belemenni, ha valakinek megvannak a forrásai az alkatrészek olcsó beszerzésére. A technológiai hozzáértést pedig feltételezzük.
2014. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nincs bevezetve a villany a kéglidben, te barom?
2016. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!