Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megépítette már ezt valaki?...

Megépítette már ezt valaki? ("ingyenenergia"-gép)

Figyelt kérdés

[link]

Ez a penderev-féle mágnesmotornak egy másik változata, aki ezt a cikket írta, neki nem sikerült, mert:

"de szinte biztosra veszem, hogy az oka a nem teljesen pontos illesztés volt"

Ez működhet? Elvileg ahogy elnézem, működnie kéne, először csak csodálkoztam, hogy "ennyi hülyét", de aztán jobban megnéztem, és nem tudom, hogy miért ne működhetne.


Vagy van itt egy másik szinte biztosan működő motor, a v-gate magnet motor:

http://www.youtube.com/watch?v=bssBAb6EzM4


Ez elég sokáig megy anélkül, hogy hozzányúlnának. Vagy csak átverés az egész? Ki is próbáltam, és működik egészen a V betű végéig, utána megáll. (A földön raktam ki a mágneseket, és egy mágnespárt a két sor közé tettem, és persze csak a váltásig működött.)

De ha meg tudnánk emelni egy kis időre a "meghajtó" mágnest, mint a videón, akkor működhetne.



Mit gondoltok ezekről a gépekről?



2012. márc. 19. 21:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, de érdekel a téma, és milyen érdekes, hogy nem létezik olyan gép, aminek 100 %-nál nagyobb a hatásfoka.

De találtam még egy videót, ez hogy indulhat el magától???

[link]

Az első videó.

De érdekes még a többi videó is, főleg az utolsó. Ott is "magától" indul el a szerkezet. És elvileg nem foroghat örökké. De ha magától indul el, akkor meg sem állhat. Nem?

Vagy ezek csak valami profi videós csalások lehetnek?

2012. márc. 20. 21:36
 12/18 A kérdező kommentje:
És most ahogy megnéztem a weblapon az első videót, nem magától indul el, mert összetévesztettem egy másik videóval, ami a honlap utolsó videója. Ott tényleg magától indul(hat) el.
2012. márc. 20. 21:40
 13/18 2xSü ***** válasza:

> …milyen érdekes, hogy nem létezik olyan gép, aminek 100 %-nál nagyobb a hatásfoka.


Ha értenéd is a fizikát, akkor ezt nem meglepőnek, hanem teljesen természetesnek és szükségesnek tartanád. Ez kb. olyan, mintha lenne két-három poharad, az egyikben víz. Semmi meglepő nincs abban, hogy a vizet a poharak között öntögetve nem nő a víz mennyisége, hanem a kiloccsant és elpárolgott víz miatt inkább csökken. Ebben szerintem semmilyen meglepő dolog nincs, az lenne igazán meglepő, ha egyre több és több vized lenne az öntögetés közben.


Az energia is ilyen. Átalakul ilyen formából olyan formába, de közben az energia mennyisége nem nő. Az átalakítás során egy csomó olyan forma is születik, amit nem tudunk hasznosítani, ami kikerül a külvilágba. (Pl. hő termelődik.)


> …ez hogy indulhat el magától?


Nem magától indul el, hanem a mágnesek közötti vonzó illetve taszítóerő miatt. Ez pont annyira meglepő, mint ahogy egy labda „magától” elindul, ha egy lejtőre teszed. De ha már mágnes, akkor pont annyira meglepő, mint ha egy mágnest közelítve egy vasgolyóhoz az „magától” elindul.


> És elvileg nem foroghat örökké. De ha magától indul el, akkor meg sem állhat. Nem?


Nem. Ha egy mágnes az elektromágnese mezővel munkát végez, akkor olyan irányú erő hat vissza, ami csökkenti a mágnesességét a mágnesnek. Tehát egyre kisebb lesz a vonzó és taszítóerő, így idővel a motor a surlódás miatt lassulni fog. Persze elég időnek kell eltelnie. Mint látható a motort megtekeréséhez nem kell igen nagy erő, tehát elég kis teljesítményt igényel a mutatvány. A mágnesben meg igen nagy energiák vannak lekötve.


Mondok egy fizikai szempontból nem, de más szempontból analóg, és talán jobban érthető dolgot. Akkumulátor. Van egy aksid, rákötsz egy motort vagy egy lámpát. Örökké fog forogni a motor / világítani a lámpa? Természetesen nem. Minél nagyobb energiát veszel ki az aksiból, annál gyorsabban fog lemerülni.


Tulajdonképpen ugyanaz történik a mágnessel is. Anno igen erős elektromágneses mező végzett rajta munkát és tette mágnesessé az anyagot. Mikor a mágnes munkát végez, akkor ez az energia szabadul fel. Amúgy nem éppen a legjobb hatásfokú ez a fajta energiatárolás, ennél jóval jobb hatásfokú módszerek is vannak, csak az kevésbé tűnik misztikusnak.


Az örökmozgó készítők előszeretettel operálnak mágnessel, megfeledkezvén arról, hogy az bizony egyfajta energiabevitel a rendszerbe.


Tehát ezekben a jelenségekben fizikai szempontból semmi meglepő nincs. Maximum mérnöki szempontból lehetnek érdekesek, hogy egy ismert fizikai jelenség kihasználásának milyen formákat, szerkezeteket találnak ki. Bizonyára vannak fake videók is, de ahogy néztem az általad belinkelteket, ezek nem valószínű, hogy videómanipulálással készültek volna.

2012. márc. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó választ nagyon köszönöm, amúgy ezt a "magától indul el" dolgot úgy értettem, hogy emberi beleavatkozás nélkül.
2012. márc. 21. 22:24
 15/18 Shai-Hulud ***** válasza:

"úgy értettem, hogy emberi beleavatkozás nélkül."

Pont annyira, mint a villanylámpa.

Mikor felkapcsolom, az izzó "emberi beleavatkozás nélkül" elkezd világítani... :-)


Pedro

2012. márc. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

""úgy értettem, hogy emberi beleavatkozás nélkül."

Pont annyira, mint a villanylámpa. "


De a lámpához elektromos áram kell, ez meg semmit nem igényelt.

(Vagy nem.)

2012. márc. 26. 22:40
 17/18 nevd válasza:
2015. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na, már nem volt elég ember, akit kioktathatsz, hogy mindenki milyen hülye, vagy minek linkelted be a saját kérdésed ide? :)
2015. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!