Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hold az égre van vetítve....

A hold az égre van vetítve. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Talán a Holdra gondolsz?

Szerintem nincs, mert már jártak rajta.

2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most honnan tudni mi a valóság? Biztosra nem tudhatod, mivel te még nem jártál ott. Amúgy én se hiszem, hogy oda van vetítve, csak kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye :)
2012. márc. 20. 21:34
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Bisztosan csak vetiet, azér nem mutassa sohase a másik arcát. Az is hazugság, hogy ég, pedig nemis.
2012. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer az égre nem lehet semmit vetíteni mert nincs!Az meg a napnál világosabb hogy a hold egy tömör anyag mert másképp nem lenne napfogyatkozás.Ennyire egyszerű!
2012. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Sajtból van a Hold... nem tudtátok?
2012. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Oda van vetítve?? Hova? Az égen van egy vetítővászon, a földön meg egy halhatatlan mozigépész?
2012. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szulfát ***** válasza:
84%
Baromság,hogy a Holdat vetítik.Valóban mert ugye a napfogyatkozás miatt már ki van lőve ez a képtelen gondolat,másrészt az árapályjelenségért is egyedül a Hold a felelős,harmadrészt pedig bizonyított tény hogy a Hold nélkül nem fejlődhetett volna ki az élet a Földön tehát mi sem volnánk itt nélküle.Rengeteg kultuszban is szerepel a Hold ,jóval a vetítő feltalálása előttről,szóval nem,nem vetítik,Még ezer meg ezer példát lehetne írni arra hogy miért valódi a hold.
2012. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Felpontoztam mindenkit. Kössz a válaszokat. Leszűrtem azt amit a kérdéssel akartam :)
2012. márc. 20. 22:08
 9/13 2xSü ***** válasza:
100%

Akár – az űrutazást leszámítva – elképzelhető is lenne, de ha lefényképezed a Holdat a Föld különböző pontjaiból egyazon időpillanatban, akkor más és más képet fogsz látni. Ebből el lehet dönteni, hogy vetített képről van-e szó, vagy tényleges tárgyról. Hasonlóan ahhoz, hogy ha egy képet nézel, amin egy arc van szemből ábrázolva, akkor azt ha balról nézed, ha jobbról, a kép nem változik, az arcnak ugyanúgy látod mindkét oldalát, pl. az illető mindkét fülét. Viszont ha tényegesen lenne ott egy ember és annak az arcát néznéd, akkor bal oldalról nézve pl. nem látnád a jobb fülét, viszont többet látnál a bal arcából. Ilyen és hasonló különbségek alapján egyértelműen el lehet dönteni, hogy a Hold képe vetített-e, vagy ténylegesen ott van-e egy gömb, és ehhez még csak nem is kell űrhajóba szállni.


Ha eltekintünk attól, hogy jártunk már a Holdon, meg az űrben, tudományos szempontból a vetített Hold kép modelled sokkal bonyolultabb, mint a „hagyományos” modell. Pl. jóval nehezebben lehetne megmagyarázni a napfogyatkozásokat. Ezért ha csak innen tudnánk nézni a Holdat, akkor is el kellene, hogy vessük a te modelledet Occam borotvája miatt. Számos olyan tény van, amire a jelenlegi modellünk választ adna, de a te modelledben külön magyarázatra szorulna, csak hogy egyet említsek: ár-apály jelenség.

2012. márc. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Leszűrtem azt amit a kérdéssel akartam :)"


Tedd fel az ezotéria kategóriában is, kíváncsi lennék az eredményre. :D

2012. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!